українська російська англійська
Україна залучила до Держбюджету 470 млн. євро завдяки фінансовим механізмам Кіотського протоколу
29.11.2011 | 12:34
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

27 листопада у м. Дурбан (ПАР) розпочалась 17-та Конференція Сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату та 7-ма зустріч Сторін Кіотського протоколу. Українську делегацію очолює Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський.

Ці міжнародні форуми є вищими керуючими органами Конвенції і Протоколу і збираються щорічно в кінці року в складі понад двохсот делегацій країн і міжнародних організацій. Цього року в Дурбані розглядаються перспективи Другого періоду Кіотського протоколу та гнучкі механізми цього документу, які вже реалізуються Сторонами, в тому числі і Україною.

Завдяки використанню фінансових механізмів Кіотського протоколу Україна протягом 2009-2010 рр. залучила до Держбюджету 470 млн. євро за «схемою зелених інвестицій», а українські підприємства отримали близько 650 млн. євро інвестицій від реалізації «проектів спільного впровадження».

З огляду на досягнуті результати, у цьому році делегація України візьме участь у формуванні конструктивної позиції на пост-Кіотський період.

Основні завдання, які стоять перед делегацією Україні це:

– досягти ухвалення рішення про другий періоді Кіотського протоколу та залучення до прийняття зобов'язань найбільших країн, які викидають парникові гази;

– відстояти, із закріпленням в міжнародних документах, право «країн з перехідною економікою» отримувати фінансову і технологічну допомогу за рахунок міжнародних фондів для забезпечення розвитку низьковуглецевих національних економік;

– домогтись збереження можливості реалізації гнучких механізмів Кіотського протоколу, у тому числі проектів спільного впровадження, після 2012 року.

Робота 17-ої Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату та 7-ої зустрічі Сторін Кіотського протоколу закінчиться 10 грудня 2011 року.

 

версія для друку