українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Створення і нормальна діяльність ОСББ - завдання не лише самого Мінрегіону
30.11.2011 | 14:50
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

На сьогодні вже розроблено цілу низку змін до нормативної бази, яка є правовою основою утворення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Однак ця робота має бути продовжена із залученням усіх без винятку причетних до діяльності цих об’єднань відомств. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк на брифінгу в Кабінеті Міністрів України 30 листопада.

«За результатами Першого Всеукраїнського форуму об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Президентом та Прем’єр-міністром України було доручено Мінрегіону розробити проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. Завдання виконане – законопроект готується до розгляду Парламентом у другому читанні. Цей закон має усунути цілу низку протиріч чинної нормативної бази, на які звернули увагу громадськість, експерти та керівництво держави», – сказав Анатолій Близнюк.

За його словами, Мінрегіон також працює над вирішенням інших питань, зокрема, відносин ОСББ із природними монополіями. Однак об’єднання також взаємодіють із податківцями, різними контролюючими органами, тому вирішення проблемних питань без участі інших відомств неможливе.

«Все, що стосується сфери відповідальності Мінрегіону, ми намагаємося вирішувати. Сьогодні проблемним питанням є відносини ОСББ та природних монополій, але і над цим ми працюємо. Однак об’єднання діють в усьому спектрі суспільних відносин, їх перевіряють, контролюють їхню діяльність, вони звітують. Тому питання ефективності створення та функціонування ОСББ мають бути активно залучені усі без винятку причетні установи та відомства. Створення і нормальна діяльність ОСББ – завдання не лише самого Мінрегіону», – наголосив керівник Мінрегіону.

Як повідомив Анатолій Близнюк, на сьогодні вже підписано спільний роз’яснювальний лист з Держкомпідприємництва про порядок проведення державної реєстрації ОСББ. Спільно з Державною податковою службою відпрацьовано в рамках робочої групи та підписано спільні роз’яснювальні листи щодо включення до Реєстру неприбуткових організацій та установ, а також оподаткування інших доходів ОСББ. З метою скасування солідарної відповідальності членів ОСББ зі сплати податків та податковим боргом об’єднань Міністерством розроблено зміни до статті 97 Податкового кодексу України. Відповідний законопроект вже зареєстровано у Верховній Раді.

 

версія для друку