українська російська англійська
Микола Азаров підкреслив важливість відкриття українських шкіл у Росії
30.11.2011 | 17:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України  Микола Азаров вважає важливим питання забезпечення права українців, які живуть у Росії, навчатися рідною мовою. Про це він заявив під час зустрічі з Головою Ради федерації Федеральних зборів РФ Валентиною Матвієнко.

«Залишається актуальним питання забезпечення права українців, які проживають у Росії, здобувати освіту рідною мовою. На сьогодні у Росії немає жодної української загальноосвітньої школи», - сказав Глава Уряду.

Микола Азаров підкреслив, що лише у кількох школах у Росії викладається українська мова у межах базової навчальної програми. Водночас Прем'єр-міністр розраховує на те, що в Росії буде відкрито школи з українською мовою навчання.

У свою чергу Валентина Матвієнко запевнила Миколу Азарова у готовності РФ відкривати україномовні школи у разі надходження від громадян відповідних звернень. «Ми готові відкривати стільки українських шкіл, скільки потрібно. Але для цього необхідно, щоб були заявки від бажаючих навчатись у цих школах. Якщо будуть такі заявки, то всі умови для цього будуть створені», - заявила вона.

Крім того, Микола Азаров сподівається на продовження діяльності в РФ громадської організації «Об'єднання українців Росії» - єдиної, що представляє інтереси майже 3 мільйонів українців у Росії. Він нагадав, що справа щодо ліквідації ОУР наразі перебуває у Верховному суді РФ. «Упевнений, що збереження цієї організації зробить позитивний внесок у розвиток наших двосторонніх відносин», - підсумував Прем'єр-міністр.

версія для друку