українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Шляхи вирішення проблеми безпритульних тварин повинна визначити громада
01.12.2011 | 10:51
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва

Шляхи вирішення проблеми безпритульних тварин, які не рідко потерпають від жорстокого поводження,  повинна визначити громада. А допомогти в цьому можуть представники засобів масової інформації,  провівши своє журналістське розслідування  Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, відповідаючи на запитання журналіста під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України присвяченого проблемам житлово-комунального господарства, що відбувся 30 листопада.

«Давайте запитаємо у громади і проведемо журналістське розслідування. Ми надамо вам всю необхідну інформацію: скільки в країні бродячих тварин, скільки коштів необхідно для цивілізованого вирішення проблеми – відлову, утримання, стерилізації, вакцинації і тому подібне. А потім обговоримо з людьми і скажемо, якою є думка громадськості по поводженню з безпритульними тваринами. Щоб вирішити проблему, потрібні кошти, яких немає. Так що, може введемо податок для утримання бродячих собак і котів? Немає в країні такого податку. Саме ви, журналісти, як виразники суспільних настроїв, запропонуйте нам, чиновникам, оптимальне вирішення цієї проблеми. Ми маємо своє бачення. Давайте спільно знайдемо шляхи розв’язання цього питання», – сказав Анатолій Близнюк.

Варто зазначити, що згідно з чинним законодавством нормативно-правове регулювання реалізації державної політики у сфері поводження з безпритульними тваринами здійснюється Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до ст.28 Закону реалізацію державної політики у сфері захисту тварин від жорстокого поводження в межах своєї компетенції здійснюють центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища; центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики та ветеринарної медицини; центральний орган виконавчої влади з питань науки та освіти; інші центральні та місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Разом з тим, відповідно до ст. 24 Закону для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції собак, котів та інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах відповідно до місцевих програм регулювання чисельності тварин у населених пунктах. В той же час Закон України «Про благоустрій населених пунктів» зобов’язує органи місцевого самоврядування розробляти Правила благоустрою території населеного пункту, які регулюють утримання території в належному стані.

Таким чином, останнє слово залишається за громадою.

 

версія для друку