українська російська англійська
МЗС вітає ухвалення рекомендацій Європарламенту щодо угоди про асоціацією між Україною та ЄС
01.12.2011 | 17:53
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Міністерство закордонних справ України вітає ухвалення рекомендацій Європейського Парламенту Раді ЄС щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке відбулося 1 грудня ц.р. у рамках сесії Європарламенту в Брюсселі.

«Ми вдячні за підтримку з боку Європейського Парламенту  євроінтеграційних прагнень нашої держави та за визнання Європарламентом того, що Україна є європейською державою і, відповідно до статті 49 Договору про ЄС, може подати заявку на членство в ЄС. Сподіваємося, що цей обнадійливий сигнал буде врахований як в інших інституціях ЄС, так і на рівні країн-членів Європейського Союзу», - йдеться у заяві МЗС.

У цьому контексті Міністерство закордонних справ України повністю поділяє позицію Європейського Парламенту щодо важливості швидкого парафування цієї угоди: «Очікуємо на формалізацію рішення про завершення переговорів на найвищому рівні у рамках Саміту Україна-ЄС 19 грудня ц.р. у Києві».

МЗС також відзначає заклик Європейського Парламенту до підписання угоди про асоціацію протягом І півріччя 2012 року та забезпечення подання до кінця 2012 року Європейському Парламенту та національним парламентам держав-членів ЄС усіх документів, що стосуються процесу ратифікації угоди. «Вважаємо, що це підтримає наявну динаміку в підготовці угоди і дозволить якнайскоріше розпочати її практичну імплементацію», - сказано у заяві.

МЗС України також вітає рекомендації Європейського Парламенту в частині запровадження безвізового режиму між Україною і ЄС, а також позитивних наслідків укладення Угоди про асоціацію для зміцнення торговельно-економічних та інвестиційних контактів. Крім того, МЗС розраховує, що ця підтримка, яку висловив Європарламент, невдовзі перетвориться у конкретний результат на шляху до свободи руху українських громадян країнами ЄС та поступової інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС.

«В Україні з розумінням сприймають увагу зі сторони Європарламенту до процесів реалізації політичних та соціально-економічних реформ, зміцнення демократії і фундаментальних свобод, забезпечення верховенства права в нашій державі. У цьому контексті реалізація положень угоди про Асоціацію з ЄС сприятиме досягненню пріоритетів розвитку України як європейської держави, яка прагне відповідати критеріям майбутнього членства в ЄС», - йдеться у заяві МЗС.

 

 

версія для друку