українська російська англійська
Україна та Гонконг парафували двосторонню міжнародно-правову угоду про передачу засуджених осіб
02.12.2011 | 09:31
Прес-служба Міністерства юстиції

Україна та  Гонконг, Спеціальний Адміністративний Район Китайської Народної Республіки, парафували двосторонню міжнародну правову угоду про передачу засуджених осіб.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, парафування документу відбулося в Києві за підсумками українсько-гонконгських переговорів, що тривали в Мін‘юсті України 29 листопада – 1 грудня. З українського боку делегацію очолювала Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини  Валерія Лутковська.

Згідно із зобов’язаннями, які, відповідно до парафованого тексту угоди, беруть на себе обидві держави, осіб, засуджених на території однієї держави, може бути передано на територію іншої держави для відбування призначеного їй покарання. Така передача може відбуватися відповідно до письмової заяви засудженого, який повинен передати її для сторони, яка передає, або приймаючої сторони.

Виконання вироку для особи, яку передали для відбування покарання, буде регулюватися законами і процедурами приймаючої сторони. При цьому, угода передбачає, що країна, яка приймає засудженого для відбування покарання, матиме право здійснювати помилування і амністію.

В Україні центральним органом для виконання відповідних функцій угодою визначено Міністерство юстиції України, центральним органом для Гонконгу визначено міністра юстиції або посадову особу, уповноважену міністром юстиції.

Угода набуде чинності після виконання обома країнами необхідних внутрішньодержавних процедур..

Олександр Лавринович нагадав, що станом на 30 листопада 2011 року Україною було укладено 13 двосторонніх міжнародних договорів у сфері кримінального судочинства щодо передачі засуджених осіб.

З них: 2 діючих міжнародних договорів з такими державами Далекого Сходу як Китайська Народна Республіка та Корейська Народно-Демократична Республіка; 9 діючих міжнародних договорів з Грузією, Туркменістаном, Азербайджанською Республікою, Республікою Узбекистан, Республікою Казахстан, Республікою Вірменія, Республікою Таджикистан, Ісламською Республікою Іран, Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамагирією. Два договори з Республікою Білорусь та Федеративною Республікою Бразилія станом на 30 листопада чинності ще не набрали.

 

 

версія для друку