українська російська англійська
Анатолій Близнюк: Україна розвиватиме співробітництво з Таджикистаном у будівництві та у галузі міжрегіонального розвитку
06.12.2011 | 09:24
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Україна нарощуватиме потенціал співробітництва з Республікою Таджикистан у галузі будівництва, енергетики, промисловості та міжрегіонального співробітництва, переконаний Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк. Про це він повідомив, коментуючи завершення третього засідання Спільної міжурядової українсько-таджицької комісії з питань економічного співробітництва, що відбулося 5 грудня у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

«Україна і Таджикистан демонструють хорошу динаміку зростання зовнішньоторговельного обігу за 2010 та 2011 роки, що є прямим наслідком заходів, вжитих за результатами попередніх зустрічей. Наші країни прагнуть розвивати співробітництво, і ми будемо нарощувати його потенціал. Точки взаємного інтересу і користі відомі – енергетика, зокрема, у галузі  модернізації гідрогенеруючих потужностей, будівництво, у першу чергу машинобудівних, хімічних і нафтопереробних підприємств, логістичних центрів, магістральних водогонів і продуктопроводів, проектування та зведення металевих конструкцій і споруд будь-якого рівня складності, дослідження стану металевих конструкцій на об’єктах, що експлуатуються тривалий час», – сказав Анатолій Близнюк.

За його словами, також заслуговує підтримки позитивний досвід міжрегіонального співробітництва між Харківською областю України та Хатлонською областю Республіки Таджикистан. Аналогічний Меморандум про торгівельно-економічне, науково-технічне та гуманітарне співробітництво між адміністраціями Луганської області України та Хатлонської області Республіки Таджикистан, планується підписати під час офіційного візиту Президента Таджикистану Е.Рахмона в Україну.

Зовнішньоторговельний обіг між Україною та Республікою Таджикистан протягом 2010 року зріс на 148,9% порівняно із 2009 роком, а за 9 місяців 2011 склав 116,1% порівняно із аналогічним періодом минулого року, досягнувши обсягу в 60 млн. доларів. Комісія також відзначила, що у рамках реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про співробітництво в галузі енергетики, промисловості, транспорту і будівництва країни досягнули суттєвої динаміки. Про це, зокрема, свідчать постачання технічного обладнання для гідроспоруд і модернізації існуючих енергосистем Таджикистану, підписання низки довгострокових договорів, поставка обладнання та відвантаження кабельно-провідникової продукції.  Для поглиблення співробітництва Комісія ухвалила рішення рекомендувати міністерствам і відомствам України і Республіки Таджикистан до кінця першого кварталу 2012 року створити робочі групи експертів для узгодження рішень. А також доручила уповноваженим міністерствам і відомствам кожної зі сторін розглянути можливість участі українських будівельних компаній у тендерах на будівництво автомобільних доріг та залізниці на території Таджикистану.

У роботі Комісії з Українського боку взяли участь Співголова цього органу Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, перший заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко, заступник міністра фінансів України Сергій Рибак та ще 15 українських експертів з профільних галузей економіки. Республіку Таджикистан представляли Співголова Комісії Міністр економіки і промисловості Республіки Таджикистан Гул Шералі, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні Шухрат Султонов, перший заступник міністра освіти Фарход Рахімов та ще 11 профільних експертів.

версія для друку