українська російська англійська
Сергій Тимченко: Комісія громадського контролю допоможе подолати "земельну" корупцію
06.12.2011 | 12:46
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

На засіданні  комісії із забезпечення громадського контролю за видачею актів Голова Держземагентства України  Сергій  Тимченко зазначив: «Ми маємо у  стислі  терміни раз і  назавжди  подолати такі хвороби, як корупція, черги і заборгованість, що стали хронічними. Надійним інструментом, що, на моє переконання, суттєво допоможе нам подолати  ці ганебні прояви в  діяльності органів земельних ресурсів, є комісія, до роботи  якої залучено  представників громадськості, засобів  масової інформації. Ми не можемо увійти до кожного будинку і запитати – “чи все у вас гаразд?”, “які у вас проблеми?”, а засоби масової інформації можуть це зробити. Сподіваюся, що воно так  і буде. І у підсумку наша  спільна діяльність у цьому напрямку буде ефективною».

Принцип роботи комісії простий – це щотижневі збори, на яких розглядається інформація, що протягом тижня приймається на «гарячу лінію» - 0 800 502 528, та електронну адресу комісії - public_control@dazru.gov.ua і ретельно обробляється. По кожному окремому випадку будуть прийматися конкретні  виважені, при  потребі  жорсткі рішення. Лише  в такий  спосіб  можна  виправити  ситуацію, що  склалася з видачею актів, відмовами в прийомі документів, всілякими  затримками з оформленням  документів. Свідчення цьому -  50 – 80 дзвінків щодня  на «гарячу лінію» земельного  відомства. За шість днів, що минули, надійшло 506 звернень. З них 90 відсотків – це проблемні питання щодо видачі державних актів. Уже наступного дня  доручення відправляється здебільшого до територіальних органів безпосереднім виконавцям, щоб вони протягом трьох днів розібралися і надали відповідь для  прийняття  остаточного  рішення з тієї чи  іншої проблеми.

«Так, громадяни часто скаржаться, що не можуть отримати  акти. Є  випадки  коли тяганина триває  5-7 і більше років. Зафіксовано випадок, коли власник паю не  може отримати акт з 2002 року.  Комісія  встановить конкретних винуватців і  прийме  відповідне рішення. Адже  часто  причиною страждань людей є недобросовісні ліцензіати, які, зібравши  кошти, затягують час,  виконують роботи неякісно, або ж  загалом зникають. Отже в  полі зору  комісії будуть і такі несумлінні суб’єкти господарювання.  Таким  чином будемо розбиратися у  кожному  без винятку випадку,  виправлятимемо ситуацію. Позбавитися всіх негативних факторів, створити умови для контролю. Це не просто слова, а те завдання державної ваги, яке ми неодмінно маємо виконати», – підсумував очільник земельного відомства.

 

версія для друку