українська російська англійська
Проект "ETwinning" сприяє співробітництву шкіл в Європі на основі інформаційних та комунікаційних технологій
07.12.2011 | 10:09
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський зустрівся з директором Генерального Директорату Європейської Комісії з питань освіти та культури Жорді Кюрель Готором, політичним офіцером Генерального Директорату Європейської Комісії з питань освіти та культури Хеленою Скікос та Першим Консулом Представництва Європейського Союзу в Україні Хосе Роман Леон Лора.

Метою зустрічі стало обговорення проекту «ETwinning» в рамках програми Східного партнерства.

На початку Борис Жебровський розповів про проведений у Києві Форум міністрів освіти європейських країн та прийняте на ньому Київське комюніке. У доповіді під час Форуму Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник запропонував сім напрямів на зближення саме середньої освіти.

Стосовно проекту «ETwinning», заступник Міністра сказав, що «він є дуже перспективним, потрібним і відповідає концепції створення єдиного освітнього європейського простору, починаючи з дитсадка і школи».   

У свою чергу, Жорді Кюрель Готор подякував за гостинний прийом та розповів про основні завдання «ETwinning». Зокрема, він зазначив, що «проект включає різні складові, такі як освіта, питання молоді, культури, наукових досліджень. Однак сьогодні хотів би зупинитися на освіті». За його словами, «ETwinning» сприяє співробітництву шкіл в Європі на основі використання інформаційних та комунікаційних технологій.

Директор Генерального Директорату Європейської Комісії з питань освіти та культури виділив три основні цілі проекту: обмін досвідом; участь країн Східного партнерства в існуючих проектах; збільшення гнучкості проекту. 

Також Жорді Кюрель Готор повідомив, що в рамках візиту представників Європейської Комісії до України відбудеться зустріч з директорами київських шкіл.

Заступник Міністра Борис Жебровський зазначив, що для участі у проекті надійшло більше сотні заявок від шкіл з усієї України.

Більш детально про проект «ETwinning» розповіла політичний офіцер Генерального Директорату Європейської Комісії з питань освіти та культури Хелен Скікос. За її словами, суттю проекту є створення спільних класів в Україні та інших країнах, у яких учні та вчителі спілкуватимуться та навчатимуться одною мовою.

Хелен Скікос зазначила, що проект передбачає більш тісне спілкування між школами, учнями та вчителями, він допоможе дітям пізнати один одного і розпочнеться з наступного навчального року.

Вона підкреслила, що важливу роль у виборі шкіл для проекту «ETwinning» відіграватиме технічне оснащення та уміння вчителів користуватися комп’ютером.

На що Борис Жебровський заявив: «Уряд України затвердив програму, яка називається «100 відсотків» і має на меті навчання вчителів комп’ютерним технологіям та забезпеченням шкіл Інтернетом. За попередньою інформацією на кінець 2011 року 100% вчителів оволоділи комп’ютерними технологіями. Тому, ми готові до проекту».  

  

версія для друку