українська російська англійська
Микола Азаров: Дитяче харчування має бути якісним та безпечним
07.12.2011 | 13:30
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністрів Микола Азаров вимагає забезпечити достатнє, якісне та безпечне харчування для дітей у навчальних закладах. На цьому він наголосив під час засідання Кабінету Міністрів України.

«Особливу увагу прошу приділити достатності, якості та безпеці дитячого харчування.  Тобто, без всяких виключень забезпечити права дітей, визначені законами «Про охорону дитинства» та «Про дитяче харчування», сказав Глава Уряду.

Прем’єр-міністр навів приклади «кричущої, в першу чергу чиновницької, недбалості і безвідповідальності», пов’язаних порушенням встановлених норм харчування, проведенням тендерів за завищеними цінами тощо. 

Зокрема, за його словами, у Запорізькій області виконком Токмацької міськради встановив вартість харчування учнів у межах 1 гривні 20 копійок. При цьому Микола Азаров поцікавився, «якими нормами законними і моральними керувався виконком, коли встановлював такі ціни?». «Кусень хліба і прозорий чай – це що, достатньо дитячому організму? Це рішення законним чином оскаржене. А де совість у його авторів?», - сказав Глава Уряду.

Крім того, як повідомив Микола Азаров, у навчальні заклади Вінницької, Рівненської, Київської областей продукти харчування постачаються з націнкою у 45-60% від вартості! «То чи є совість у постачальників, не кажучи вже про те, що це цинічне порушення постанови Уряду про граничний розмір торгової націнки», - зауважив він, назвавши факти проведення тендерів за завищеними цінами. Зокрема, у Дніпровському районі Києва на 740 тисяч гривень завищено видатки на харчування дітей; Дарницьке та Печерське управління освіти безпідставно перерахували 1,7 мільйона гривень постачальникам послуг з харчування.

У цьому зв’язку Микола Азаров доручив Державній фінансовій інспекції перевірити всі закупівлі дитячого харчування в країні, і з допомогою правоохоронних органів навести порядок.

 

версія для друку