українська російська англійська
На тотальну громадсько-державну інспекцію дитячих будинків та інтернатів Микола Азаров відвів два місяці
07.12.2011 | 15:19
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Громадські організації не просто «нарізають» завдання Уряду, а «готові ділити з нами і роботу, а, в окремих випадках, відповідальність». На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 7 грудня.

Глава Уряду зазначив, що під час його вчорашньої зустрічі з лідерами громадських організацій, які займаються проблемами материнства і дитинства, було обговорено багато аспектів: від якості медичного обслуговування та правового захисту дітей до житлових проблем сиріт і їх соціальної адаптації в дорослому житті.

«Звичайно, є багато запитів до Уряду, до влади в цілому, - зазначив Микола Азаров. - Але головне, що громадські організації не просто «нарізають» завдання Уряду, а готові ділити з нами і роботу, а, в окремих випадках, і відповідальність».

Однією з тем, яку було піднято під час розмови з громадськими  організаціями, було питання про стан нашої системи дитячих будинків та інтернатів для сиріт, проблеми з оздоровленням дітей, літнім відпочинком, проїздом громадським транспортом тощо.

Микола Азаров повідомив, що минулого четверга під час відвідання  інтернату для дітей-інвалідів в Дарницькому районі Києва він особисто переконався в особливих потребах вихованців таких закладів. Тож необхідність модернізації інтернатів актуальна для всієї країни.

«Треба особливу увагу приділити інклюзивному навчанню всюди, де можна, щоб у кінцевому рахунку дати дітям-інвалідам реальний шанс інтегруватися в наше суспільство», - підкреслив Микола Азаров, запевнивши, що у бюджеті 2012 року буде виділено  більше грошей на ці цілі.

Глава Уряду поставив вимогу «швидко і рішуче  покласти край» виявленим недолікам в роботі інтернатів. Зокрема, негайно буде створена робоча група «за участі громадських активістів і представників Уряду, яка розпочне тотальну інспекцію дитячих будинків та інтернатів – в першу чергу на основі відомої активістам негативної інформації».

«Висновки за нею будуть моментальні і найжорсткіші, - підкреслив Микола Азаров. -  Я ставлю завдання виконати цю роботу і навести порядок максимум протягом двох місяців».

При цьому він додав, що члени Уряду, закріплені за певними регіонами, разом з главами регіональних адміністрацій «зобов’язані включитися в цю роботу, забезпечити повне сприяння перевіркам та негайно виправляти виявлені порушення».

На думку Прем’єр-міністра, на базі цієї роботи, оцінивши її результати, можна створити постійно діючу державно-громадську Наглядову раду для закладів опіки над сиротами.

«Я наполягаю, що віднині ніколи вже ми не випустимо цю проблему з поля зору, з центру уваги», - підсумував Микола Азаров.

версія для друку