українська російська англійська
Андрій Клюєв: Ми зобов'язані використовувати всі можливості інформаційно-комунікаційних технологій для реформ
07.12.2011 | 15:31
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Влада зобов'язана на всіх рівнях використовувати можливості нових інформаційно-комунікаційних технологій для реформування практично всіх сфер в нашій державі.

Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, в інтерв'ю журналістам у середу в рамках 45-го засідання Ради глав адміністрацій зв'язку Регіональної співдружності у сфері зв'язку (РСЗ).

Вбачаючи у використанні комп'ютерних технологій великий потенціал підвищення ефективності широкомасштабних реформ, які проводяться в країні, Президент України Віктор Янукович проголосив 2011 рік в Україні роком інформаційного суспільства, сказав Андрій Клюєв.

За його словами, перш за все, йдеться про реформування системи надання адміністративних послуг населенню та бізнесу, дерегуляції в усіх сферах, реформування системи соціальних пільг, освіти, охорони здоров'я і багатьох інших сфер на базі максимального використання можливостей інформаційно-комунікаційних технологій.

Перший віце-прем'єр-міністр заявив, що система електронного уряду передбачає автоматизацію всіх управлінських процесів в масштабах країни для істотного підвищення ефективності державного управління та зменшення витрат для кожної людини.

«Механізм надання адміністративних послуг повинен забезпечити якісне обслуговування всіх за однаково високими стандартами, з мінімальними втратами. Саме тому впроваджується широка автоматизація цих процесів з використанням електронного документообігу та цифрового підпису, а також он-лайнових форм взаємодії з громадянами. Ці підходи поширюються і на реформу взаємодії з бізнесом та інші галузі», - заявив Андрій Клюєв.

Він нагадав, що перша Загальнодержавна автоматизована система управління економікою створювалася саме в Україні ще в 60-х роках минулого століття видатним вченим, математиком та кібернетиком Віктором Глушковим. Ця система передбачала широке використання обчислювальної техніки для аналізу, прогнозування і планування економіки. Тепер ідеї Глушкова повернулися до нас у вигляді моделі електронного урядування, сказав Андрій Клюєв.

За його словами, сьогодні всі ці проекти не можуть бути реалізовані без забезпечення загальнодержавної інфраструктурної складової - телекомунікаційної мережі загального використання.

Поточне ювілейне засідання Ради глав адміністрацій зв'язку присвячено 20-річчю РСЗ. Регіональна співдружність в галузі зв'язку - відкрита регіональна організація, створена з метою широкого співробітництва та проведення узгоджених дій держав-членів СНД в області електричного і поштового зв'язку. У РСЗ входить 12 країн-членів і 6 країн-спостерігачів. РСС була створена 17 грудня 1991 року в Москві главами адміністрацій зв'язку країн-учасниць Співдружності незалежних держав.

 

версія для друку