українська російська англійська
Цього року Уряд забезпечить своєчасну та в повному обсязі виплату допомоги малозахищеним громадянам
07.12.2011 | 18:06
Прес-служба Міністерства фінансів

7 грудня Верховна Рада України схвалила зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» щодо збільшення видатків на соціальні потреби.

Такі зміни були ініційовані Урядом тому, що на кінець 2011 року очікується зростання щомісячних нарахувань з виплати соціальних допомог у зв'язку із підвищенням розміру прожиткового мінімуму та збільшення чисельності одержувачів таких допомог, зокрема:

- по догляду за дитиною віком до 3 років - на 11,5% або більше як на 150 тис. одержувачів;

- на дітей одиноким матерям - на 12,1% або більше як на 72 тис. одержувачів;

- тимчасової державної допомоги дітям - на 37,6% або більше як на 24 тис. одержувачів;

- допомоги інвалідам з дитинства ІІ групи - на 34,3% або більше як на 16 тис. одержувачів;

- допомоги інвалідам з дитинства ІІІ групи - на 48,5% або більше як на 23 тис. одержувачів.

Отже, ухвалені зміни до бюджету передбачають додаткові кошти на фінансову підтримку малозахищених громадян. Так, видатки у сумі               800,8 млн. гривень будуть спрямовані на забезпечення додатковими фінансовими ресурсами допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям і недопущення виникнення заборгованості із цих виплат.

Також частина коштів буде направлена на підтримку місцевих бюджетів для гарантування вчасних виплат зарплат вчителям, лікарям, іншим категоріям бюджетників.

Для забезпечення збалансування місцевих бюджетів збільшено обсяг додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів на 1070 млн. грн. та обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян на 162 млн. гривень.

Прийняття змін до бюджету дасть можливість забезпечити своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, допомоги сім'ям з дітьми, малозабезпеченим сім'ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям, здійснення розрахунків за спожиті бюджетними установами комунальні послуги та енергоносії, перевезення пільгової категорії громадян тощо.

версія для друку