українська російська англійська
Держземагентство: Кампанія з ліквідації затримок видачі державних актів фактично завершена
08.12.2011 | 17:26
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

- На виконання доручення Президента Держземагентство вже фактично завершило цілеспрямовану кампанію з ліквідації затримок видачі державних актів. Всі області відзвітували про стовідсоткове погашення заборгованості, окрім Київської, де ще кілька відсотків документів на землю громадяни тривалий час так і не можуть отримати. В результаті кампанії громадянам було видано понад 220 тисяч заборгованих актів, видача яких гальмувалась з 2003 по 2010 роки, - сказав Голова Держземагентства Сергій Тимченко у виступі на засіданні Ради Регіонів, що відбулося сьогодні за участі Президента України Віктора Януковича на Дніпропетровщині.

Для абсолютної ліквідації затримок Держземагентство спільно з Громадською радою створило Комісію громадського контролю за видачею державних актів. Із залученням широкого загалу пройшло обговорення законопроекту «Про ринок земель». Керівник земельного відомства сказав, що під час його доопрацювання до повторного першого читання до законопроекту включено цілу низку конструктивних поправок, отриманих під час широкомасштабного громадського обговорення проекту закону. Всі поправки спрямовані на недопущення обезземелення селян та мінімізації безконтрольної купівлі земель.

- У рамках проведення земельної реформи одним з основних досягнень року, що минає, стало прийняття Закону України «Про Державний земельний кадастр» та створення автоматизованої системи кадастру. Вперше в історії України здійснено аерофотознімання всієї території країни, що дало змогу забезпечити кадастр актуальною планово-картографічною основою, - повідомив Сергій Тимченко. - Нині в інтенсивному режимі ведеться робота з наповнення системи кадастру реєстраційними даними. Завершується побудова програмно-апаратного комплексу. Програмне забезпечення автоматизованого ведення кадастру в пілотному режимі вже функціонує у Вінницькій, Харківській, Київській областях. З серпня в усіх територіальних органах Держкомзему запущено «єдине вікно» обслуговування громадян.

 

версія для друку