українська російська англійська
Уряд схвалив проект змін до Кримінально-виконавчого кодексу щодо забезпечення прав засуджених осіб
08.12.2011 | 18:31
Державна пенітенціарна служба

Сьомого грудня 2011 року на засіданні Кабінету Міністрів України було затверджено проект змін до Кримінально-виконавчого кодексу України щодо забезпечення прав засуджених осіб в установах виконання покарань.

Зазначений проект Закону України підготовлено з урахуванням стану справ, що склався у сфері розміщення існуючої кількості засуджених осіб у виправних колоніях та слідчих ізоляторах, оскільки з 1 січня 2012 року набирає чинності норма Кримінально-виконавчого кодексу України, відповідно до якої жила площа на одну особу, засуджену до позбавлення волі чи арешту, повинна становити 4 кв. м. (на даний час 3 кв. м.).

Цим законопроектом передбачається перенесення терміну набрання чинності зазначеною вище нормою і встановлення цього терміну з 1 січня 2015 року.

Необхідність таких змін обумовлена провалом Державної програми покращення умов тримання засуджених та осіб, взятих під варту, на 2006-2010 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. № 1090, якою було передбачено збільшення норми жилої площі на одного засудженого в установах виконання покарань до 4 кв. м.

У зв’язку з цим, для тримання існуючої кількості осіб, засуджених до позбавлення волі та арешту, необхідно збільшити норму жилої площі на одного засудженого до 4 кв. м., у тому числі для їх блочного розміщення.

З цією метою для поступового наближення умов тримання засуджених до європейських норм і стандартів планується ввести в експлуатацію 43 законсервованих будівель в установах виконання покарань, у тому числі переобладнання відповідних будівель для блочного розміщення засуджених до позбавлення волі і облаштувати сектори максимального рівня безпеки для тримання існуючої кількості засуджених до довічного позбавлення волі та не передбачається будівництво нових установ виконання покарань.

Такі заходи будуть проводитися в межах коштів Державного бюджету України, передбачених для Державної пенітенціарної служби України на відповідний рік.

 

версія для друку