українська російська англійська
Україна та Чорногорія підписали п'ять документів про співробітництво
09.12.2011 | 18:01
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна та Чорногорія підписали п’ять документів про співробітництво, зокрема, в сфері культури, вищої освіти,туризму, повітряного транспорту, оборони.

Прем’єр-міністр Чорногорії Ігор Лукшіч під час спільного підходу до преси з Прем’єр-міністром України Миколою Азаровим підкреслив, що підписання «п’яти договорів сьогодні є свідченням того, що ми дуже близькі народи, і підтверджує великий потенціал для майбутньої співпраці між Україною і Чорногорією». Ігор Лукшіч також повідомив, що незабаром будуть розроблені договори і в інших сферах співробітництва, спрямовані на збільшення обсягу економічного співробітництва між країнами.

«Підписані договори про співробітництво  в галузі культури, освіти є підтвердженням того, що країни зацікавлені не тільки в економічній співпраці», - сказав Прем’єр-міністр Чорногорії.

За його словами, «у Чорногорії будуть створені всі умови для більш сприятливого інвестиційного клімату, які можуть реалізовуватися шляхом відкриття з Україною вільних економічних зон, напрацювання сприятливої законодавчої бази для інвесторів, які будуть приходити з інших країн».

Прем’єр-міністр Чорногорії відзначив, що із задоволенням прийняв запрошення Миколи Азарова відвідати Україну, у рамках візиту якого планується проведення великого бізнес-форуму за участю чорногорського бізнесу. «І тоді ми зможемо більш глибше пропрацювати сфери можливого співробітництва між країнами», -  зазначив Прем’єр-міністр Чорногорії.

У свою чергу  Микола Азаров під час брифінгу за результатами візиту до Чорногорії підкреслив, що перебуває під великим враженням  від відкриття сьогодні  пам’ятника видатному українському поету Тарасу Шевченку  у міському парку «Крушевац» міста Подгориця у Чорногорії.  Прем’єр-міністр України зазначив, що відчув неабиякий «підйом від такого дружнього кроку» з боку Чорногорії. Глава Уряду України повідомив, що з нетерпінням очікує відкриття пам’ятника в Києві видатному державному діячеві Чорногорії Петру Негошу, на яке він запросив Президента  Чорногорії Ф. Вуяновіча,  Прем’єр-міністра Чорногорії І. Лукшіча,  Голову Скупщини Чорногорії Р. Крівокапіча.

версія для друку