українська російська англійська
Сергій Тігіпко: Заможні люди мають брати участь у встановленні соціальної рівності
12.12.2011 | 09:20
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики

Скорочення бюджетних видатків, яке є неминучим при загостренні кризових явищ у світовій економіці, має поєднуватися з відновленням соціальної справедливості, звуженням прірви між дуже багатими і дуже бідними. Таку думку висловив Віце-прем'єр-міністр України — Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в авторській статті для «Дзеркала тижня».

«Саме тому Міністерство соціальної політики ініціювало розробку законопроекту щодо податку на багатство», - підкреслив Віце-прем'єр.

Урядовець наголосив, що багаті люди мають бути зацікавленими у сплаті цього податку, адже він сприятиме зниженню соціальної напруги в суспільстві, викликаної великими розривами доходів різних груп населення. Крім того, сплата цього податку багатими людьми — це внесок у підтримку вітчизняної економіки та збереження вартості активів.

«Сплата податку на багатство фізичними особами — це як політика корпоративної соціальної відповідальності для великих компаній, які зацікавлені в сталому розвитку на тривалу перспективу. В обох випадках діє схожий принцип: «успішний бізнес в успішній країні» — «успішні люди в заможному суспільстві», - вважає Сергій Тігіпко.

Разом з тим, Віце-прем’єр підкреслив, що влада має працювати над створенням умов для розвитку бізнесу та зростання економіки.

«Я добре розумію і ту відповідальність, яку покладає на уряд збільшення фіскального навантаження на бізнес і багатих людей. Попит на реформи, дієві в довгостроковій перспективі, та на заходи, спроможні згладити другу хвилю фінансово-економічної кризи, зростає. Тісний діалог і взаємодія влади та бізнесу допоможуть подолати серйозні виклики, які постали перед економікою країни», - наголосив Сергій Тігіпко.

Урядовець зазначив, що податок на багатство впроваджується як тимчасовий захід, який допоможе  вчасно виплачувати пенсії, збалансувати бюджет. «Мине п’ять років, і ми зробимо висновки: чи ефективні антикризові заходи, яку користь принесли нинішні реформи, як змінився бізнес-клімат. Якщо ми зможемо дати бізнесу те, чого він хоче, — дерегуляцію, просту та зрозумілу систему сплати податків, відсутність поборів і корупції, то бізнес сам захоче ділитися з державою та брати участь у встановленні соціальної рівності в Україні», - вважає Сергій Тігіпко.

 

версія для друку