українська російська англійська
Міжнародний бізнесінкубатор створять на базі двох українських та двох американських університетів
12.12.2011 | 10:53
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

10 грудня 2011 року під час візиту української делегації на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгеном Сулімою до Сполучених Штатів Америки відбулася зустріч з президентом Американських рад з міжнародної освіти (American Councils for International Education) Деном Е. Девідсоном та представниками цієї організації.

Американські ради з міжнародної освіти засновані у 1974 році і є однією з провідних організацій США з реалізації міжнародних програм з академічного обміну студентами, аспірантами, викладачами, науковцями, а також у проведенні міжнародних тренінгів та програм стажування, зокрема Програми імені Фулбрайта, що замовляються Державним департаментом США.

Крім того, Американські ради з міжнародної освіти опікуються такими міжнародними проектами, як утворення бізнесінкубаторів, розвитку трансферу технологій, впровадження новітніх розробок та комерціалізації інтелектуальної власності.

У ході зустрічі відбулося жваве обговорення організації проведення зовнішнього незалежного оцінювання та вступної кампанії до вищих навчальних закладів в Україні та залучення до цих процесів міжнародних експертів. Ден Е. Девідсон погодився з тим, що при зарахуванні до вищих навчальних закладів не може враховуватись лише бал зовнішнього незалежного оцінювання.

Сторони також дійшли згоди в тому, що кожна держава, в тому числі й Україна, має враховувати специфіку власної системи освіти та національні потреби, а тому врахування при вступі до університетів таких показників, як середній бал атестату середньої школи та балу вищого навчального закладу робить загальне оцінювання абітур’єнтів більш об’єктивним, а також надає можливість вищим навчальним закладам не залишатись осторонь цього процесу.

Крім того, сторони обговорили можливу подальшу співпрацю в таких сферах як організація проведення спільних наукових досліджень провідними американськими та українськими університетами, організацію виконання аспірантських дисертаційних робіт під подвійним керівництвом професорів з провідних американських та українських вищих навчальних закладів, а також створення міжнародного бізнесінкубатора на базі двох українських та двох американських університетів із залученням підприємств з обох держав.

Досягнуто домовленості про підготовку до підписання договорів між Американськими радами з міжнародної освіти, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та українськими вищими навчальними закладами щодо направлення на навчання українських студентів та аспірантів до провідних вищих навчальних закладів Сполучених Штатів Америки у рамках відповідної програми, що проводить Уряд України з квітня 2011 року, а також про візит до України президента Американських рад з міжнародної освіти Дена Е. Девідсона у березні 2012 року для продовження співпраці.

 

версія для друку