українська російська англійська
Чехія зацікавлена в підписанні Угоди про зону вільної торгівлі Україна-ЄС
12.12.2011 | 17:38
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

Міністр надзвичайних ситуацій сподівається, що Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом буде підписана у 2012 році. Про це під час п’ятого засідання українсько-чеської Змішаної комісії з питань економічного, промислового та науково-виробничого співробітництва заявив Голова української делегації, Міністр МНС України Віктор Балога. Чеську делегацію очолив заступник Міністра промисловості та торгівлі Чеської Республіки Мілан Говорка.

За словами Віктора Балоги, нині Україна та Чехія знайшли спільну мову, щоб зняти гострі питання двосторонніх відносин. Урядовець вдячний чеській делегації за підтримку прагнення України набути асоційованого членства ЄС та якнайшвидше підписати Угоду про зону вільної торгівлі з Об’єднаною Європою. "Суттєвий позитивний вплив на економічне співробітництво між нашими країнами  матиме створення зони вільної торгівлі Україна-ЄС. Відповідний документ вже погоджений і, упевнений, буде підписаний у 2012 році. Ми розраховуємо на оперативну ратифікацію цієї Угоди як Європейським парламентом, так і державами Євросоюзу, в першу чергу Чеської Республіки".

У свою чергу, заступник Міністра промисловості та торгівлі Чехії Мілан Говорка підтвердив, що його країна зацікавлена у підписанні Угоди про зону вільної торгівлі Україна-ЄС.

"Ми зацікавлені в тому, щоб були створені умови для підписання Угоди про Зону вільної торгівлі. І щоб підприємці в Україні та Чехії могли скористатися усіма перевагами, які випливають з цього документу". Загалом під час засідання обидві сторони висловились за поглиблення співробітництва у машинобудівній, транспортній, освітній, туристичній, паливно-енергетичній сферах, у питаннях охорони довкілля та обміну досвідом у сфері фінансів. Так, Мілан Говорка зазначив, що Чехія не використала всі можливості для розвитку бізнесу в Україні під час підготовки до Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. При цьому він підкреслив, що обидві сторони працюватимуть над тим, щоб поглибити співпрацю і надолужити втрачене.

У свою чергу Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога наголосив, що за умови відповідального ставлення до питань співробітництва, товарообіг між Україною та Чехією можна за найближчі 2-3 роки збільшити удвічі, з 2,5 млрд. доларів до 5.

Мілан Говорка також виступив за те, щоб поглибити взаємодію між двома країнами на регіональному рівні, а не лише на рівні двох столиць.

Віктор Балога відзначив високі перспективи налагодження взаємовигідної кооперації між підприємствами двох країн, оскільки чеська продукція в галузі машинобудування, технологічного устаткування, виготовлення автомобілів та електричних машин високої якості та конкурентоспроможна.

На думку Міністра МНС, у 2011 році був не повністю реалізований потенціал інвестиційного співробітництва. Також він підкреслив, що обидві сторони мають значні можливості для реалізації проектів в енергетиці. Зокрема, мова йде про модернізацію газо- та нафтотранспортних систем, газосховищ. За його словами, чеські нафтопереробні заводи зацікавлені у використанні нафтопроводу «Одеса-Броди». При цьому є всі умови для організації транспортування легких сортів нафти територією України, Словаччини, Чехії з використанням нафтопроводу «Дружба» у напрямку чеських нафтопереробних заводів об'ємом до 2 млн. тонн на рік. В. Балога вважає безумовним пріоритетом для всіх сторін надійне та безперебійне транспортування російської нафти відповідно до діючих та майбутніх контрактів. У зв'язку з цим українська сторона сподівається на сприяння Чехії в організації прокачування першої та наступних партій нафти.

 

версія для друку