українська російська англійська
Микола Азаров доручив посилити соціальний захист дітей
13.12.2011 | 13:11
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров дав ряд доручень міністерствам та відомствам щодо вирішення поточних проблем охорони материнства і дитинства, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку інституту сім`ї.

Так, за результатами зустрічі з представниками громадських організацій з питань охорони материнства та дитинства, що відбулася 6 грудня поточного року, Глава Уряду доручив Міністру юстиції Олександру Лавриновичу та першому заступнику Міністра соціальної політики Василю Надразі опрацювати питання удосконалення механізму стягнення аліментів на утримання дитини та у місячний строк подати Кабінету Міністрів відповідні пропозиції.

Крім того, Микола Азаров зобов’язав Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, керівництво Міністерства соціальної політики спільно з представниками громадських організацій опрацювати питання щодо введення до навчального плану курсу «Сімейні цінності» з метою підвищення статусу інституту сім`ї, престижу толерантних сімейних відносин. Глава Уряду переконаний, що інститут сім'ї є фундаментом суспільства, а отже - і держави. Саме тому, відзначив він, у цій сфері необхідно йти шляхом об’єднання зусиль держави, громадськості, педагогів і батьків.

Разом з тим, голові Держкомтелерадіо України Олександру Курдіновичу, генеральному директору Національної телекомпанії України Єгору Бенкендорфу, Міністру освіти і науки, молоді та спорту Дмитру Табачнику, Першому заступнику Міністра соціальної політики Василю Надразі Глава Уряду поставив завдання опрацювати можливість створення телепрограм, присвячених питанням зміцнення сімейних відносин, виховання дітей, формування здорового способу життя.

У свою чергу від Міністра фінансів Федора Ярошенка та керівництва Міністерства соціальної політики Глава Уряду вимагає опрацювати питання щодо збереження за дітьми, яких усиновили, пільг, що встановлені для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Окрему увагу Микола Азаров приділив проблемі соціальної адаптації випускників закладів для сиріт. Глава Уряду підкреслив, що до вирішення цього питання необхідно підійти по-новому, з урахуванням реалій, оскільки практично всі сироти-випускники безпорадні за порогом інтернату. Саме тому МОНмолодспорту, Мінсоцполітики, МВС, Мін`юсту дано доручення розробити сучасні програми професійної підготовки, комплексної соціальної адаптації та правового захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Крім того, Мінсоцполітики, Мінфін та Мінекономрозвитку повинні підготувати та у тижневий строк подати на розгляд Кабінету міністрів пропозиції щодо розробки Державної програми підтримки сім`ї до 2015 року. Микола Азаров наголосив, що ці програми мають ґрунтуватися на засадах державно-громадського партнерства.

Разом з тим, МОНмолодьспорту, Мінсоцполітики, МОЗ, МВС разом з іншими центральними органами виконавчої влади та за участю представників громадських організацій Прем’єр-міністр зобов’язав утворити робочу групу, яка у двомісячний строк проведе перевірку дитячих будинків та інтернатів з метою створення в них належних умов для виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Микола Азаров підкреслив, що в першу чергу перевірятиметься ті заклади, щодо яких надійшла інформація про зловживання. У той же час міністри, керівники інших центральних органів виконавчої влади, закріплених за адміністративно-територіальними одиницями, Голова Ради міністрів Автономної республіки Крим, голови обласних, Київської та севастопольської міських держадміністрацій зобов’язанні сприяти проведенню перевірок та вживати заходи для усунення виявлених недоліків. МОНмолодьспорту та Мінсоцполітики повинні поінформувати Уряд про результати проведеної роботи, а також подати пропозиції щодо створення державної громадської наглядової ради з метою здійснення постійного нагляду за діяльністю зазначених закладів.

 

версія для друку