українська російська англійська
Микола Азаров: Особлива увага Уряду до якості і безпечності товарів на вітчизняному ринку - це всерйоз і надовго
14.12.2011 | 11:27
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Особлива увага Уряду до якості і безпечності товарів на вітчизняному ринку віднині буде постійною. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 14 грудня.

«Я хочу, щоб всі усвідомили: особлива увага Уряду до якості і безпечності товарів на вітчизняному ринку – це всерйоз і надовго», - наголосив Микола Азаров, коментуючи результати ініційованих Урядом перевірок якості продукції на споживчому ринку. За словами Прем’єр-міністра, результати перевірок якості та безпеки дитячих товарів, проведених в лабораторіях "Укрметртестстандарту", не просто вражають, а «швидше - шокують». Як засвідчили перевірки,  9 з 10 придбаних навманя в магазинах дитячих іграшок, а також  8 з 10 предметів дитячої білизни, постільної білизни, взуття не відповідають вимогам безпеки.

«Чи можуть вирости здоровими діти, які їдять, п’ють, вдягають все те, що ми останнім часом виявили?» - запитав Микола Азаров.

Глава Уряду зазначив, що виробники, дистриб’ютори і продавці свідомо «обдурюють споживачів і наражають на небезпеку наших з вами дітей». Адже  коли компанії подають зразки на сертифікацію – сто відсотків зразків відповідають вимогам, а реально в продажу знаходяться низькопробні товари.

«Чому взагалі стало можливим таке ігнорування цивілізованих норм поведінки на ринку? А тому що кілька років поспіль у нас ігнорувався контроль і нагляд за безпекою і якістю товарів. В результаті - багато хто втратив і страх, і совість», - зазначив Прем’єр-міністр. При цьому він додав, що скорочення (в рамках політики дерегуляції) переліку товарів, на які обов’язковим є сертифікат відповідності, зокрема, скасування сертифікатів на товари для дітей, дехто використав «як індульгенцію на завезення і виробництва шкідливого непотрібу».

Глава Уряду доручив Першому віце-прем’єр-міністру – Міністру економічного розвитку і торгівлі Андрію Клюєву терміново розробити зміни до законодавства, які безумовно забезпечать  якість і безпеку товарів на українському ринку.

«Потоку низькосортних товарів треба поставити заслін», - наголосив Микола Азаров, додавши, що необхідно взагалі унеможливити потрапляння на український ринок товарів, які не відповідають стандартам і технічним вимогам: «ще на кордоні завертати все те, чому місце на звалищі небезпечних відходів».

 

версія для друку