українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд підтримає будь-які ініціативи з впровадження передових технологій
14.12.2011 | 11:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів готовий надати підтримку будь-яким ініціативам, спрямованим на впровадження передових технологій в різні галузі української економіки. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив під час засідання Уряду.

За його словами, Україні зараз надзвичайно важливо скорочувати закупівлю імпортних товарів, розвиваючи власне виробництво. Але у сучасному світі просто замінити імпортні товари аналогами – замало: «Це консервація нашого відставання. Будь-яка нова продукція має базуватися на інноваційному підході, на передових технологіях».

Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд вже ініціював створення Фонду підтримки малого інноваційного бізнесу. Така початкова стадія інноваційної діяльності обов’язково буде підтримана державою. Механізми роботи мають ґрунтуватися на державно-приватному партнерстві, на принципі повернення «стартових інвестицій».

Микола Азаров звернув увагу, що сьогодні вже функціонують венчурні компанії в Україні в IT-галузі: «Чому саме там, до речі? Тому що це найвигідніший і найменш ризикований ринковий сегмент. Там не потрібні великі капітальні вкладення або великі фонди. Спеціаліст написав програмний продукт, і це вже конкурентний товар, враховуючи рівень розвитку української ІТ-галузі».

Разом з цим, Глава Уряду зазначив, що необхідно поширювати таку практику на інші галузі економіки: «А що з іншими галузями? Чому ми вагаємось задіяти весь арсенал стимулювання інновацій, який відомий у світі? Підкреслюю: Уряд гарантує свою підтримку будь-яким ініціативам в цьому напрямку».

Микола Азаров також зазначив, що в Україні треба розробляти нову нормативно-правову базу для створення венчурних компаній, максимально підтримувати талановитих людей, у першу чергу молодих науковців, сприяти їх інтеграції в високотехнологічний бізнес: «Це єдиний шлях для розвитку конкурентноспроможності нашої економіки».

 

версія для друку