українська російська англійська
Українські фахівці розвивають співпрацю з європейськими країнами у галузі повітряного транспорту
14.12.2011 | 13:48
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Українська делегація під керівництвом Голови Державної авіаційної служби України Анатолія Колісника візьме участь у роботі чергового щорічного Форуму Європейської конференції цивільної авіації (14 грудня) та у 137-й нараді Генеральних директорів цивільної авіації країн-членів ЄКЦА (15 грудня).

Під час 4-ого Форуму Європейської конференції цивільної авіації (ЄКЦА) учасники обговорять питання інтермодальності перевезень, які здійснюються принаймні з використанням двох різних видів транспорту, їх вплив на авіаційну галузь. Наразі транспортна політика ЄС сконцентрована на технічному переоснащенні транспортного комплексу, поширенні внутрішнього авіаційного ринку ЄС та Єдиного Європейського неба на сусідні регіони і переміщенні 50% вантажних та пасажирських перевезень на середні відстані понад 300 км на залізничний та водний транспорт, що сприятиме розвитку мультимодальних перевезень. Утім нормативно-правової бази щодо здійснення інтермодальних перевезень за участі авіаційного транспорту в умовах внутрішнього ринку нині немає, однак положеннями чинної для України  Монреальської Конвенції 1999 року визначено чіткий розподіл відповідальності перевізників перед пасажирами та вантажовідправниками, що здійснюються за участю авіаперевізників у рамках міжнародних змішаних перевезень.

Під час 137-ї наради Генеральних директорів цивільної авіації країн-членів ЄКЦА учасники обговорять пріоритетні напрямки на  2012 рік та пропозиції щодо основних завдань Робочої Програми ЄКЦА на 2013-2015 роки. Серед питань - безпека польотів, управління повітряним рухом, охорона навколишнього середовища, удосконалення національної нормативної бази і забезпечення її відповідності з міжнародними стандартами, повноцінне залучення мережі національних учбових закладів у сфері цивільної авіації  до підготовки/перепідготовки на їх базі авіаційних фахівців.

Заплановано, що Анатолій Колісник також зустрінеться у двосторонньому форматі з керівниками авіаційних відомств Румунії та Туреччини.

Передбачається, що за результатами наради та форуму буде створена нова цільова робоча група ЄКЦА, яка займатиметься пошуками шляхів удосконалення законодавчої бази у сфері цивільної авіації щодо інтермодальних перевезень.

Довідка. Європейська конференція  цивільної авіації - міжурядова регіональна організація, до складу якої входить 44 європейські країни. Організація утворена 1954 року в м. Страсбурзі (Франція) з метою вивчення проблем європейського авіатранспорту та задля сприяння його розвитку. Україна приєдналася до ЄКЦА у 1999 році.

 

 

версія для друку