українська російська англійська
Уряд активізує діяльність зі створення ОСББ
14.12.2011 | 16:47
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Щорічний приріст створених ОСББ мав раніше позитивну тенденцію, але ці темпи за останні роки відчутно знижуються, повідомив під час брифінгу в Будинку Уряду Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

За його словами, основними причинами цього є критичний стан житлового фонду, недосконалість законодавчої бази та місцеві бюрократичні перепони.

«На місцевому рівні продовжується лобізм ЖЕКів, яким невигідне створення ОСББ, і багато керівників на місцях цьому потурають. Необхідно усунути монополію, і я просив присутніх на засіданні Уряду керівників регіонів звернути увагу на ці питання і не йти «на поводу» у ЖЕКів», – підкреслив Анатолій Близнюк.

За словами керівника Мінрегіону, суттєво активізувати вирішення проблем створення та діяльності об’єднань можна шляхом прийняття рішення про створення Національної ради з питань функціонування ОСББ.

«За дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Мінрегіон підготував проект постанови Кабінету Міністрів про створення Національної ради з питань функціонування ОСББ. У ході роботи даного органу розгляд проблем ефективного управління житловими будинками буде продовжено на якісно новому рівні, ніж раніше», – наголосив Анатолій Близнюк.

Враховуючи прийняте сьогодні рішення, після набрання чинності відповідної постанови, новий дорадчо-консультативний орган працюватиме під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. До його складу увійдуть представники від ОСББ та Секретаріату КМУ, заступники міністрів економічного розвитку і торгівлі, фінансів, юстиції, соціальної політики, голови Державної архітектурно-будівельної інспекції, Державної податкової служби, Державного агентства земельних ресурсів, а також голів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, заступник голови Антимонопольного комітету, народних депутатів (за згодою).

Крім того, на сьогоднішньому засіданні Уряд прийняв протокольне доручення спрямоване на врегулювання ряду проблемних питань створення та діяльності ОСББ, зокрема, їхніх стосунків з природними монополіями, спрощеного розрахунку субсидій на житлово-комунальні послуги малозабезпеченим мешканцям будинків, де діють об'єднання, усунення цілої низки бюрократичних перешкод тощо.

 

версія для друку