українська російська англійська
Центр ядерної медицини запрацював на повну потужність
14.12.2011 | 17:34
Київська МДА

Центр ядерної медицини Києва запрацював на повних потужностях. Сьогодні у штатну роботу був запущений циклотрон. Запуск пристрою став можливим завдяки консолідованій роботі вітчизняних та зарубіжних спеціалістів за активної підтримки Київської міської державної адміністрації. На запуску з роботою пристрою ознайомився голова КМДА Олександр Попов.

«Одна з ініціатив, яка визначена у Стратегії розвитку Києва до 2025 року, – це підвищення якості надання медичних послуг та впровадження новітніх технологій у лікуванні хворих, – наголосив Олександр Попов. –  Сьогодні із керівниками центру ПЕТ-технологій ми обговорили ідею використання можливостей циклотрону, який працює у центрі для того, щоб забезпечити лікування онкохворих не лише цієї установи, а й пацієнтів інших лікарень міста. Ми будемо робити все для того, щоб поширити цей досвід на інші лікувальні установи Києва».

Циклотрон дозволяє виробляти коротко-існуючі ізотопи для ПЕТ-сканування. Завдяки цьому онкологічний центр отримав можливість виявляти злоякісні пухлини на ранніх стадіях.

Також він додав, що столиця має величезний науковий та професійний потенціал, який дозволяє нам говорити про розвиток науки та впровадження нових сучасних технологій в лікувальній справі. Так, Олександр Попов нагадав, що японські вчені, які працюють над вивченням стовбурових клітин і їхніх можливостей у лікуванні раку, висловили зацікавленість у налагодженні співпраці між Києвом та Кіото.

«Вони використовують новітні підходи, і в нас сьогодні є чудова нагода наблизити ці технології до Києва. Японські фахівці зараз шукають партнера, і я переконаний, що таким партнером може стати центр ПЕТ-технологій», – підкреслив Олександр Попов.

Голова КМДА пообіцяв особисто посприяти зустрічі японських та українських науковців та висловив впевненість в успішності їхньої майбутньої співпраці.

 

версія для друку