українська російська англійська
Андрій Клюєв прогнозує, що за підсумками 2011 року економіка України зросте на 5%
14.12.2011 | 17:51
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

За результатами 2011 року очікується 5-ти відсоткове економічне зростання. Про це заявив у середу Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв на прес-конференції в Києві.

За його словами, саме результатом виваженої прагматичної урядової політики стало економічне зростання ВВП за 11 місяців на 5,3%. За підсумками січня-листопада промислове виробництво зросло на 7,8%, повідомив Андрій Клюєв.

Перший віце-прем‘єр-міністр також заявив, що лідером у зростанні вже другий рік поспіль виступає машинобудування – галузь з високою часткою доданої вартості, де збільшення обсягів виробництва перевищило 17,4%.

«Позитивну динаміку демонструє також сільськогосподарське виробництво - за 11 місяців поточного року АПК зріс на 16,5%. У поточному році очікується найвищий урожай зернових за всю історію незалежної України – станом на 12 грудня було зібрано понад 55 млн. т. зернових. Це рекорд», - сказав Андрій Клюєв.

За його словами, реалізація масштабних інфраструктурних проектів, передусім підготовка об’єктів до Євро-2012, сприяли закріпленню позитивної динаміки у будівництві - обсяги виконаних будівельних робіт за підсумком 11 місяців зросли на 12,5%. За його даними, зростання в секторі будівництва житла склало 100%.

Цього року було побудовано близько 2-х тисяч кілометрів доріг, наступного заплановано побудувати приблизно такі ж об’єми, заявив перший заступник керівника Уряду України.

Він підкреслив, що активізація виробничої діяльності оздоровила фінансовий стан підприємств - їх прибутки збільшились майже у 1,5 рази. «Завдяки цьому більше ніж вдвічі збільшився позитивний фінансовий результат всіх підприємств країни, який склав понад 97 млрд. грн.», - заявив Андрій Клюєв.

Він також відзначив, що стабільна та прибуткова робота вітчизняних підприємств активізувала інвестиційні процеси, які є основою довгострокового зростання та підвищення конкурентоспроможності економіки. За його даними, за підсумком січня – вересня інвестиції в основний капітал збільшились на 21,2%.

«Підвищення рівня соціальних гарантій та доходів населення вказує на утримання нами соціального вектору реформ. Так буде і надалі», - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр України.

 

 

версія для друку