українська російська англійська
Андрій Клюєв: Програма розвитку внутрішнього виробництва допоможе активізувати внутрішні інвестиційні ресурси
14.12.2011 | 18:09
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Пом’якшити наслідки сьогоднішньої світової економічної кризи Україні допоможе комплекс заходів, передбачених Державною програмою розвитку внутрішнього виробництва. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв на прес-конференції в четвер.

Андрій Клюєв підкреслив, що знизити рівень споживання імпортного газу в Україні планують за рахунок збільшення власного видобутку нафти, газу, газу-метану, сланцевого газу, що і передбачається програмою розвитку внутрішнього виробництва.

 «На цей час вже є проекти, які стосуються сланцевого газу, видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. На цей час вже є інвестори, які готові реалізовувати такі проекти, це такі компанії як «Шелл», «Шеврон», «ЕксонМобіл», «Ені», а також НАК «Нафтогаз України» та НАК «Надра», - поінформував Андрій Клюєв.

Важливою частиною програми розвитку внутрішнього виробництва, за словами урядовця, є також заходи з енергозбереження. Він навів приклад, що вже в цьому році на виконання програми на українських ТЕС почали встановлювати газові лічильники. Як результат – 7% економії газу.

«У наступному році ми будемо продовжувати такі заходи. Лічильники встановлюються виключно вітчизняних виробників. До реалізації цієї програми залучено 30 українських підприємств», - зазначив Андрій Клюєв.

Серед пріоритетів імпортозаміщення, урядовець назвав і розвиток АПК. В планах Уряду, за словами Андрія Клюєва, - нарощування експорту зернових та скорочення імпорту сільськогосподарської продукції.

«В планах – до 2015 року наростити урожай зернових до 80 мільйонів тон. Це амбітні плани, але реальні», - підкреслив Андрій Клюєв.

Крім того, каже він, Україна має намір активізувати роботу з країнами, економіку яких криза охопила меншою мірою. Це стосується країн Південно-Східної Азії та  Латинської Америки.

«Зараз ми достатньо активно працюємо, щоб експортувати продукцію вітчизняного виробництва на ринки цих країн», - наголосив Андрій Клюєв.

За його словами, сьогоднішня світова криза протікає значно складніше, ніж це було в 2008 році.

«Якщо в 2008 році криза охопила крупні банки, компанії, то сьогодні в розпалі криза держав. У світі зменшилася інвестиційна активність і це, звичайно, відобразилося на реалізації інвестиційних проектів в Україні, на роботі експортерів», - сказав Андрій Клюєв. Однак, за його словами, програма розвитку внутрішнього виробництва допоможе активізувати внутрішні інвестиційні ресурси.

 

 

версія для друку