українська російська англійська
Андрій Клюєв: Україна має можливості вже через два роки забезпечувати себе м'ясом власного виробництва
15.12.2011 | 09:32
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Україна має всі можливості у найближчі два роки повністю відмовитися від імпортної м’ясної продукції, а потребу покривати за рахунок власного виробництва. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на прес-конференції в середу.

Андрій Клюєв зазначив, що сьогодні Україна щорічно імпортує від 200 до 300 тис. тонн м’ясної продукції. За його словами, у поточному році цей показник вдалося скоротити на 50 тис. тонн.

Перший віце-прем’єр-міністр зазначив, що наразі одне з українських підприємств у Вінницькій області реалізовує масштабний проект з виробництва птиці: «Це буде одне з найбільших виробництв у світі. Йде будівництво, придбання технологій, обладнання», - наголосив він та додав, що такі проекти має стимулювати держава.

Андрій Клюєв зазначив, що для нарощення виробництва та розвитку агропромислового комплексу Уряд розробив ряд стимулів. Це, зокрема, погашення кредитних процентів великим компаніям, які займаються будівництвом великих тваринницьких комплексів, сприяння в отриманні кредитних ресурсів під такі виробництва, стимулювання виробництва нових видів зернових культур, збільшення витрат на добрива, відновлення меліоративних земель.

Він заявив, що дав доручення, і відповідні спеціалісти займаються проектом відновлення меліорації українських земель. За експертними оцінками, на сьогодні в Україні залишилося лише 20% від радянського рівня меліорації. За словами Андрія Клюєва, це важливий шлях до збільшення продуктивності сільського господарства.

«Агропромисловий комплекс – це майбутнє нашої держави. Це достатньо перспективна галузь, у яку необхідно буде інвестувати значні ресурси», - наголосив Перший віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку