українська російська англійська
Завершено експеримент з упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян
15.12.2011 | 10:15
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про завершення проведення експерименту з упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян для призначення соціальної допомоги". Проект акта на засіданні Уряду 14 грудня представив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Як відомо, заходами Програми економічних реформ на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" передбачено впровадження у 2011 році методів непрямої оцінки доходів громадян, які звертаються за державною допомогою. У квітні 2011 року Уряд схвалив рішення про проведення експерименту у п’яти районних управліннях соціального захисту Волинської, Кіровоградської та Чернігівської областей. У вересні 2011 року Кабінет Міністрів продовжив експеримент до кінця поточного року. Експеримент проводиться за підтримки Світового банку в рамках спільного з Україною проекту "Удосконалення системи соціальної допомоги".

За інформацією Мінсоцполітики, за механізмами непрямої оцінки доходів громадян жодна виплата не була припинена або зупинена. Не надійшло жодної скарги від учасників експерименту. Сергій Тігіпко повідомив, що метод непрямої оцінки (дооцінки) доходів громадян впроваджений у Вірменії, Грузії, Молдові, Румунії, Німеччині, Туреччині, Чилі, Мексиці, Колумбії, Індонезії, Йорданії. Проходять експерименти в окремих регіонах Російської Федерації. Крім підвищення адресності надання державної підтримки малозабезпеченим сім’ям, ця методика дозволила суттєво спростити умови отримання допомоги в цих країнах, уникаючи необхідності надання різних довідок та документів.

„На відмінність від перелічених країн наші підходи до впровадження механізму дооцінки доходів громадян спрямовані на використання цього методу для покращення роботи соціальних інспекторів щодо визначення одержувачів допомоги, декларації про доходи яких потрібно перевірити (не для зупинення чи припинення надання допомоги). Попередні результати експерименту засвідчили можливість підвищити у 3-4 рази ефективність роботи соціальних інспекторів”, - зазначив Віце-прем’єр.

Зважаючи, що експеримент вже фактично завершений і зараз підбиваються його підсумки, Уряд прийняв рішення про закінчення експерименту з упровадження методів непрямої оцінки доходів громадян.

версія для друку