українська російська англійська
Володимир Семиноженко: Індустрія програмного забезпечення може зростати до 50% на рік, якщо їй створити сприятливі умови
15.12.2011 | 10:25
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

«За умов правильної державної політики індустрія програмного забезпечення надасть поштовх до розвитку всієї економіки, а прибутки від експорту програмного забезпечення вже у 2016 році будуть співставними з прибутками від експорту металургійної продукції. При цьому варто врахувати, що ІТ належить до шостого технологічного укладу. Отже, цілеспрямований розвиток цієї галузі сприятиме виправленню сировинних перекосів у структурі української економіки», - сказав голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, виступаючи на парламентських слуханнях на тему “Створення в Україні сприятливих умов для розвитку індустрії програмного забезпечення”.

У своєму виступі Володимир Семиноженко торкнувся питання створення сприятливих фіскальних умов для розвитку ІТ-галузі, проблеми переходу органів державної влади на програмне забезпечення з відкритим кодом, а також наголосив на необхідності зробити пріоритетом державної освітньої політики підготовку спеціалістів з ІКТ.

За словами Володимира Семиноженка, прийняття двох ключових законів - «Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов в Україні індустрії програмної продукції» та «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо економічного експерименту стосовно створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції» - здатні вивести ІТ-галузь із тіні та значно пришвидшити темпи її зростання. Наприклад, у першому півріччі 2011 року, коли галузь була звільнена від сплати ПДВ, зростання становило понад 40%, а сплачені податки виросли на 68 млн. грн., адже у цьому випадку підприємства були позбавлені податкового тиску, а отже, могли працювати на рівних умовах з іноземними компаніями. Навпаки, встановлення завищених податкових ставок для цієї перспективної галузі може мати такі негативні наслідки, як втрата ринків збуту, виїзд українських спеціалістів за кордон та згортання діяльності великих міжнародних компаній в Україні.

Запобігти цим процесам, за словами Володимира Семиноженка, мають вище згадані закони - ними передбачено встановлення особливого порядку сплати податків та платежів для підприємств в сфері інформатизації, що сприятиме їхній легалізації. Зокрема, пропонується встановити податок на прибуток у розмірі 16%, єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування у розмірі 36,7% від суми, що дорівнює двом мінімальним зарплатам, помноженим на кількість найманих працівників, податок на доходи фізичних осіб у формі заробітної плати у розмірі 10% та ін. Також передбачається звільнення від ПДВ.

 

версія для друку