українська російська англійська
Державною іпотечною установою передано у комунальну власність 3 526 квартир
15.12.2011 | 15:57
Прес-служба Державної іпотечної установи

Державна іпотечна установа (ДІУ) станом на 14 грудня ц.р. передала у комунальну власність територіальних громад 3526 з 3596 квартир, що становить 99% від загальної кількості квартир, придбаних ДІУ у 2009 році для безкоштовної передачі в комунальну власність.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив Голова правління Державної іпотечної установи Віктор Миргородський.

«Станом на 14 грудня, з 3596 квартир, які Державна іпотечна установа повинна передати в комунальну власність, було передано 3526 квартир. Тобто, це фактично становить 99% від тієї кількості квартир, що ми повинні передати згідно Постанові № 855», - сказав він.

В. Миргородський нагадав, що ДІУ в 2009 році придбала близько 5,5 тис. квартир для безкоштовної передачі черговикам, з яких близько 3,5 тис. - для передачі у комунальну власність та близько 2 тис. квартир - для передачі в службове користування працівникам міністерств та відомств.

Голова правління ДІУ додав, що квартири для передачі в комунальну власність купувалися у всіх областях України.

За його словами, процес передачі квартир затягнувся через те, що в Постанові попереднього Кабінету Міністрів № 832  не був передбачений механізм фінансування та передачі квартир.

«Фінансового механізму та механізму передачі в цій постанові не було передбачено, і через це Державна іпотечна установа протягом півтора року не могла фактично передати ці квартири, тільки Урядом

М. Азарова була знайдена реальна можливість, знайдені джерела фінансування, розроблено механізм передачі квартир», - пояснив голова правління ДІУ.

Разом з тим, В. Миргородський відзначив, що близько 55 квартир, придбаних ДІУ в 2009 році, знаходяться в п'яти недобудованих житлових будинках у Павлограді (Дніпропетровська обл.), Олександрії (Кіровоградської обл.), Пирятині (Полтавської обл.) і Сумах.

«У нас ще близько 55 квартир не перебувають на балансі, але фактично вже розподілені за прізвищами в 2009 році. Але у зв'язку з тим, що забудовники досі не добудували п'ять будинків і не ввели їх в експлуатацію навіть в цьому році, люди не можуть в'їхати ... Цими питаннями ми зараз займаємося в рамках міжвідомчої комісії, яка була створена спеціально для вирішення питань по передачі квартир. На сьогоднішній день є конкретні рішення з усіх п'яти об'єктах, і ми впевнені, що в 2012 році ми зможемо добудувати ці будинки і передати квартири людям », - сказав він.

Станом на 13 грудня ц.р. з 1972 квартир, призначених для передачі в службове користування працівникам міністерств та відомств, передано 840 квартир (42%).

Голова правління зазначив, що решту квартир планується передати в комунальну власність, а також у службове користування до кінця поточного року. Передача житла в комунальну власність означає, що люди зможуть розпоряджатися своїми квартирами і приватизувати їх, додав В. Миргородський.

Як повідомлялося, до кінця поточного року ДІУ планує передати в комунальну власність територіальних громад всі квартири, які були куплені ДІУ в 2009 році для безкоштовної передачі черговикам.

Для довідки: Кабінет міністрів своєю постановою № 855 від 27 липня 2011 року «Деякі питання передачі квартир, придбаних Державною іпотечною установою» затвердив порядок безкоштовної передачі даних квартир.

Згідно з порядком, квартири безкоштовно передаються, відповідно до актів Кабміну, в управління Міноборони, МВС, МНС, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Державної пенітенціарної служби, Управління державної охорони, Генеральної прокуратури України, а також з державної власності у комунальну власність територіальних громад .

Документом також затверджено положення про Міжвідомчу раду з координації здійснення заходів з безоплатної передачі квартир, придбаних ДІУ та її склад.

 

 

версія для друку