українська російська англійська
Україна і Білорусь вийшли на рекордні обсяги двостороннього товарообігу
15.12.2011 | 16:09
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

У 2011 році Україна і Білорусь виходять на рекордний товарообіг - за підсумками року він повинен перевищити 6 млрд. дол. США.

Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв в четвер у Києві під час 20-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

За його словами, тільки за 9 місяців 2011 року товарообіг між Україною та Республікою Білорусь зріс на 41,3% і склав майже 4,5 млрд. дол.. США.

Він висловив упевненість, що необхідно і надалі забезпечувати подібні високі темпи розвитку економічного співробітництва. «Це стосується взаємної торгівлі, реалізації спільних проектів, поглиблення коопераційних зв'язків», - сказав Перший віце-прем'єр-міністр України.

«Можу констатувати, що вже за результатами 10-ти місяців 2011 року ми виконали доручення Глав держав наших країн і вийшли за обсягом товарообігу на докризовий рівень 2008 року», - заявив Андрій Клюєв. Він нагадав, що двосторонній товарообіг у 2008 році становив 5,092 млрд. дол.

«6-7 років тому в цьому залі я давав інтерв'ю, і мені сказали, що було б дуже добре досягти товарообігу між нашими країнами в мільярд доларів. Я тоді відповів, що це мізерна цифра і треба прагнути до 6-7 мільярдів. Це викликало сміх кореспондентів. Сьогодні ми вже бачимо, що це цілком реально », - сказав Перший заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко.

Він також зазначив, що на тлі складнощів у світовій економіці Україна і Білорусь повинні добре попрацювати, щоб зберегти темпи співпраці. Він зазначив, що його країна поки не відчула світових кризових явищ. «Можливо тому, що ми знаходимося в Митному союзі і Єдиному економічному просторі з Росією і Казахстаном, економіки яких зростають останнім часом з темпами в 6-7%», - зазначив Володимир Семашко. За його словами, співпраця України і Білорусі також допоможе двом країнам згладити для себе світові економічні складнощі.

За даними білоруської сторони, в 2011 році дуже добре розвивалася прикордонна торгівля - на прикордонні регіони припадає майже третина загального товарообігу між двома країнами.

За підсумками засідання Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв та Перший заступник Прем'єр-міністра Республіки Білорусь Володимир Семашко підписали Програму науково-технічного співробітництва організацій України та Білорусі з виходом на ринки третіх країн; План спільних дій щодо реалізації українсько-білоруських інфраструктурних проектів у транспортній сфері, що входять до складу транспортного коридору 9B Клайпеда - Вільнюс - Мінськ - Київ, а також План спільних дій щодо реалізації українсько-білоруських інфраструктурних проектів у транспортній сфері, що входять до складу транспортного коридору 9B, в галузі залізничного транспорту .

У свою чергу 1-й заступник Міністра закордонних справ України Руслан Демченко та його білоруський колега Ігор Петришенко підписали Протокол обміну ратифікаційними грамотами Договору між Україною та Республікою Білорусь про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання, а також план співпраці між зовнішньополітичними відомствами двох країн на 2012-2013 роки.

Глава Фонду держмайна України Олександр Рябченко та Директор Фонду держмайна Республіки Білорусь Наталія Жерносек підписали міжурядову угоду про статус об'єктів Білоозерської водоживильної системи Дніпровсько-Бузького каналу, розташованих на території Україні.

Наступне засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва заплановано на травень 2012 року.

 

 

версія для друку