українська російська англійська
Андрій Клюєв: Україна та Білорусь створять спільний центр науково-технічного та інноваційного співробітництва
15.12.2011 | 18:24
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Україна та Білорусь мають намір створити Українсько-білоруський центр науково-технічного та інноваційного співробітництва. Як заявив Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі  Андрій Клюєв, про це було домовлено в ході ХХ засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, яке проходило сьогодні в Києві.

Метою створення такого Центру Андрій Клюєв назвав необхідність формування ефективного механізму українсько-білоруської співпраці в галузі науки, освоєння нових високих технологій та реалізації спільних програм і проектів.

За словами учасників засідання, сьогодні співробітництво двох держав ведеться, зокрема, за такими напрямками, як створення технологій обробки даних дистанційного дослідження Землі для вирішення прикладних задач, координації діяльності по створенню контрольно-калібровочних полігонів для метрологічної підтримки космічних апаратів дистанційного зондування Землі. Проводяться спільні дослідження у створенні міні- та мікросупутників нового покоління, а також відпрацьовуються нові матеріали для космічного застосування.

Як відзначили учасники засідання, у зв‘язку із початком реалізації в рамках космічної програми України науково-освітньої програми з запуску молодіжного мікросупутника, з‘явились нові можливості з активізації українсько-білоруського співробітництва і в цій галузі.

«Відзначу, що ми успішно сьогодні взаємодіємо в галузі дослідження і використання космічного простору. Переконаний, що космічні та інноваційні технології, які ми отримуємо завдяки співробітництву України і Білорусі, виступатимуть «прискорювачами» у розвитку економіки обидвох держав», - заявив Андрій Клюєв.

версія для друку