українська російська англійська
"Союз Чорнобиль України": Меморандум між Урядом і чорнобильцями вже виконано на 90 відсотків
17.12.2011 | 14:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Меморандум між Урядом і чорнобильцями вже виконано на 90 відсотків. Таку думку висловив та підтвердив фактами президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Юрій Андреєв під час проведення ХІІ звітно-виборної конференції ВГОІ «Союз Чорнобиль України», яка відбулася 17 грудня. В її роботі взяв участь Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку та торгівлі Андрій Клюєв,  перший заступник Міністра соціальної політики Василь Надрага,народні депутати України від Партії регіонів та БЮТ , представники громадських організацій.

Андрій Клюєв від імені Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова  привітав учасників конференції, висловивши подяку всім членам організації за активну життєву позицію і допомогу Уряду у вирішенні проблемних питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Уряд веде постійний діалог з громадянами, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. Це важливо для нас. Уряд вперше взяв на себе відповідальність переглянути підходи до їх соціального захисту. Ми робимо і робитимемо все можливе для вдосконалення соціального захисту постраждалих, забезпечення гідних умов життя та праці», - підкреслив Андрій Клюєв.

Проблем у людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, як ліквідаторів, так і евакуйованих жителів, наразі вистачає. Водночас вирішувати їх потрібно спільними зусиллями, наголосив Юрій Андреєв. Він з прикрістю констатував, що останнім часом деякі чорнобильці, здоров’я яких серйозно підкошене чорнобильською бідою, стали жертвами маніпуляцій. Він переконаний, що чорнобильців використовують «в підтанцьовці» деякі політичні сили, «підбивають» на кардинальні дії, аж до голодування, зовсім не думаючи про їхнє здоров’я. «Хто візьме відповідальність за це?» - запитав Юрій Андреєв, наголосивши, що хворих людей переконати на голодування легко, а от вивести з цього стану надзвичайно складно, однак це не турбує тих, хто намагається на проблемах чорнобильців заробити собі політичні дивіденди.

За його словами, «Союз Чорнобиль України» об’єднує представників багатьох груп людей, які були в самому горнилі чорнобильського пекла, це і організації міністерства оборони, міністерства внутрішніх справ, інші. Водночас він наголосив, що боротьба з ліквідацією не закінчилася в 1986-му,  люди, які проводили в 1987-му дезактивацію 3-го блоку станції, спаленого радіаційними викидами «рудого лісу» теж здійснили не менший подвиг. Та й чимало жителів, які були евакуйовані з зони лиха, отримали значні дози опромінення, іноді навіть вищі , ніж у ліквідаторів.

Всі ці люди повинні отримувати гідну соціальну допомогу, і саме над вирішенням цієї проблеми активно і успішно працював «Союз Чорнобиль України». Зокрема, наразі розроблено низку законодавчих змін, які осучаснюють пенсії чорнобильців. Водночас, за словами Юрія Андреєва, виникає проблема з отриманням деяких первинних документів про розміри виплат, адже багато організацій, військових частин  вже розформовано, тож потрібно створити спеціальну комісію, яка буде здійснювати «реставрацію чорнобильських заробітків», до того з повноваженнями «установлювати» такі заробітки.

«Пенсії повинні біти гідними і справедливими, в залежності від ступеня ризику під час ліквідації аварії», - зазначив Юрій Андреєв, при цьому додавши, що ті, хто був під час ліквідації на «легкій праці, в тилу», повинні і пенсію отримувати «легку».

Щодо проблеми виплат пенсій за рішеннями судів, президент організації висловив думку, що рішення судів безумовно мають виконуватися, однак їх виконання не повинне порушувати права інших категорій громадян.

«Рішення судів не повинні виконуватися за рахунок припинення виплат іншим категоріям чорнобильців», - наголосив Юрій Андреєв на неприпустимості ситуації, яка мала місце в минулі  роки, коли по півроку сиротам і вдовам не виплачували пенсії, бо було арештовано пенсійні рахунки.

За його словами наразі по всіх ключових  питаннях, які турбували чорнобильців, вже знайдено компроміс, Уряд ухвалив документи, відповідно до яких будуть перераховані і відповідно підвищені пенсії чорнобильцям.

Водночас Юрій Андреєв підняв питання необхідності підготовки закону про соціальний захист дітей Чорнобиля, який би діяв на багато років наперед, адже радіаційна біда накладає свій відпечаток на не одне покоління.

«Діти війни і в 80 років - діти війни, а чорнобильські діти уже у 18 років позбавлені всіх форм захисту»,  – зазначив він.

За результатами відкритого голосування  звітно-виборної конференції переважною більшістю голосів Президентом ВГОІ «Союз Чорнобиль України» було обрано Юрія Андреєва.

 

версія для друку