українська російська англійська
Мінінфраструктури об'єднує зусилля органів влади у боротьбі з нелегальними столичними перевізниками
19.12.2011 | 10:03
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Мінінфраструктури залучає до врегулювання ситуації, що виникла через масовість стихійних місць відправлень автобусів та нелегальних перевезень у місті Києві, широке коло фахівців: Державної податкової адміністрації, Міністерства внутрішніх справ, Київської міської державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації та інших структур. Обговорення та визначення порядку узгодженої координації дій з цього приводу відбулося у рамках засідання у Міністерстві інфраструктури України під головуванням директора Департаменту автомобільного транспорту Дмитра Петухова.

«Міністерство інфраструктури України, зважаючи на значну кількість скарг, заяв та повідомлень суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринку пасажирських перевезень, профспілкових організацій та підприємств автомобільної галузі, вважає за необхідне вжити всіх можливих заходів щодо ситуації, яка склалася протягом останніх років на ринку регулярних пасажирських перевезень у Києві», - сказав Дмитро Петухов. Він наголосив на необхідності розробки спільного плану заходів по боротьбі з нелегальними перевізниками, який би чітко визначав порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади. План має бути спрямований на недопущення ухилення від сплати податків автоперевізниками, підвищення безпеки руху, забезпечення виконання норм законодавства стосовно перевезення пільгових категорій громадян тощо.

За словами Дмитра Петухова, комплексне та ефективне вирішення проблеми передбачає в першу чергу створення для автоперевізників таких умов, за яких їм буде економічно невигідно здійснювати відправлення автобусів зі стихійних місць стоянок замість автовокзалів та автостанцій.

Зокрема, Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ВРУ ініціюватиме внесення змін до законодавства України, якими передбачатиметься застосування оплатного вилучення транспортного засобу в автоперевізників-нелегалів.

Відтак, за результатами засідання було вирішено активізувати роботу мобільних міжвідомчих робочих груп задля протидії нелегальним автоперевезенням за участю представників ДАІ МВС України, ДПА, Податкової міліції, УДСБЕЗ УМВС України при координації прокуратури Київської області.

Податківці здійснюватимуть регулярні перевірки нелегальних автоперевізників щодо дотримання ними податкового законодавства, зокрема, у частині обігу готівки, здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування.

ДАІ та Головавтотрансінспекція перевірятимуть осіб, що здійснюють відправлення автобусів зі стихійних місць у Києві, на дотримання норм адміністративного кодексу та ліцензійного законодавства відповідно.

КМДА, КОДА, ДП «Київпассервіс» та ДП «Автоінформ» проводитимуть спільні організаційно-агітаційні та інформаційні заходи, спрямовані на заохочення автоперевізників працювати в рамках закону.

Нагадаємо, низка столичних перевізників надають послуги з перевезення пасажирів без відповідних дозвільних документів або здійснюють відправку зі стихійних зупинок, а саме: з прилеглих зон автовокзалу «Київ» та автостанцій «Київпассервісу», поблизу станцій метро «Житомирська», «Святошин», «Нивки», «Чернігівська», «Лісова», «Харківська», «Либідська», «Палац культури Україна», «Деміївська», «Васильківська». Нелегальними та деякими офіційними перевізниками здійснюється близько тисячі відправлень автобусів щоденно, що завдає значних збитків державі та офіційним перевізникам.

 

версія для друку