українська російська англійська
Україна отримала статус спостерігача в Комітеті ОЕСР з питань конкуренції
19.12.2011 | 14:16
Прес-служба Антимонопольного комітету

Антимонопольний комітет України набув статусу спостерігача в Комітеті з питань конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Рішення щодо надання Комітету цього статусу прийняла Рада ОЕСР.

Статус спостерігача Комітету надано на 2 роки. Разом з цим, як зазначено у листі Генерального секретаріату ОЕСР, термін може бути подовжено на основі критеріїв та рекомендацій Комітету з питань конкуренції ОЕСР.

Комітет з питань конкуренції ОЕСР опікується проблемами розвитку конкуренції, розширенням співпраці між національними конкурентними відомствами, а також підтримує політику, спрямовану на захист прав споживачів.

Поглиблення та розширення відносин між Україною та ОЕСР передбачено Програмою економічних реформ  Президента України В.Ф. Януковича на 2010 − 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», а набуття членства в ОЕСР визначено одним із пріоритетних завдань зовнішньоекономічної політики України.

Така співпраця передбачає участь в опрацюванні документів та матеріалів з питань конкурентної політики та законодавства, які розробляються країнами-членами ОЕСР та країнами, що мають статус спостерігача в Комітеті ОЕСР з питань конкуренції; аналіз кращих практик запровадження конкурентного законодавства; участь в телефонних конференціях з метою обговорення та надання коментарів щодо  відповідних проектів документів.

Невід’ємною умовою набуття цього статусу стало проведення Огляду стану конкурентної політики в Україні. Результатами дворічного аналітичного огляду, ухваленими на Глобальному форумі ОЕСР в 2008 році, стало надання низки рекомендацій Комітету і Уряду щодо подальшого розвитку в Україні конкурентного середовища і права. На сьогодні Комітет здійснює конкретні заходи щодо виконання рекомендацій ОЕСР.

ОЕСР була створена у 1961 році . Ядром цієї організації спочатку були країни Європи та Північної Америки. Сьогодні ОЕСР об'єднує 34 країни: Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Греція, Данія, Естонія, Іспанія, Ісландія, Ірландія, Італія, Ізраїль, Канада, Корея, Люксембург, Мексика, Німеччина, Норвегія, Нова Зеландія, Нідерланди, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Японія, Чилі.

Діяльність ОЕСР спрямовується на зміцнення й підвищення ефективності економік держав-членів, покращення соціально-економічних умов та ситуації з зайнятістю, забезпечення економічного зростання як індустріально розвинутих країн, так і тих, що розвиваються.

 

 

версія для друку