українська російська англійська
Компанія "Hyundai" презентувала перший швидкісний поїзд для України
20.12.2011 | 13:32
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Україні презентовано перший швидкісний поїзд «Hyundai», завдяки яким відстань від столиці до Харкова можна буде подолати за 3,5 години, до Львову – за 4,5 години, до Донецьку – за 5,5  годин. Участь у церемонії передачі першого поїзду, що відбулася сьогодні, 20 грудня, у м. Чангвон (Корея), взяв Віце-прем'єр-міністр України – Міністр інфраструктури Борис Колесніков.

Побачити перший зразок поїзду «Hyundai», виготовлений за індивідуальним замовленням для України, мала змогу не лише урядова делегація, а й представники ЗМІ, які прибули до Кореї. Дизайн поїзду дійсно є унікальним - відповідає найсучаснішим технічним вимогам до пасажирського рухомого складу,  комфорту, енергозбереження. На перших поїздах, що курсуватимуть в Україні, міститиметься символіка Євро-2012. Серед інших нововведень для українців - надання пасажирам послуги бездротового доступу до Інтернет, тож час у дорозі промайне не лише швидко, а й з користю.

Перші два поїзди виробництва «Hyundai Rotem» прибудуть в Україну вже наприкінці лютого 2012 року, чотири - до початку травня наступного року. Ці шість електропоїздів будуть надані Укрзалізниці до Євро-2012 і з’єднають між собою чотири міста, що прийматимуть Євро-2012. Відтак, за словами Бориса Колеснікова, на регулярних залізничних маршрутах перші поїзди курсуватимуть вже з травня 2012 року.

Ще чотири поїзди із десяти залізниця отримає після проведення Чемпіонату.

Головні переваги для пасажирів – значне скорочення часу поїздки, підвищення якості обслуговування.  Для залізниці це – запровадження денного пасажирського руху, підвищення провізних спроможностей та інтеграція вітчизняного залізничного транспорту в єдину європейську транспортну мережу швидкісного залізничного сполучення.

Нагадаємо, отримання 10 нових міжрегіональних електропоїздів у дев’ятивагонній комплектації у «Hyundai Corporation» для впровадження в Україні швидкісного залізничного руху закріплено в контракті з  компанією «Hyundai Corporation», який підписали начальник Південної залізниці Віктор Остапчук та голова правління «Hyundai Corporation» Чунг Монг-Хук 16 грудня 2010 року.

Відповідно до домовленостей з компанією «Hyundai Corporation» фінансування здійснюється за рахунок кредитних та власних коштів Укрзалізниці. Фінансування 85% від загальної вартості 10 електропоїздів (261 млн.дол. США) здійснюватиметься за рахунок кредитних коштів Ексімбанку Республіки Корея строком на 10 років.

На залізницях України на різних дільницях руху поїздів для живлення тягового та моторвагонного рухомого складу застосовується система електропостачання постійним або змінним струмом. Вимогами сучасності для скорочення часу на шляху курсування поїздів на дільницях з різним електропостачанням необхідні двосистемні електропоїзди.

Двосистемні електропоїзди для міжрегіональних пасажирських перевезень, що постачатимуться «Hyundai Corporation», призначені для перевезень пасажирів з  експлуатаційною швидкістю до 160 км/год  залізницями України із шириною колії 1520 мм на електрифікованих ділянках колії з постійним струмом напругою 3000 В та змінним струмом напругою 25 000 В, частотою 50 Гц.

Обслуговування нових поїздів Hyundai планується здійснювати в ремонтно-екіпірувальних депо Харкова та Києва , на яких  проводиться масштабна реконструкція.

Керуванню новим рухомим складом українські локомотивні бригади навчатимуться в Сеулі.

 

версія для друку