українська російська англійська
В Одесі керівники прикордонних відомств України та Молдови обговорили питання співпраці
20.12.2011 | 16:55
Прес-служба Державної прикордонної служби

20 грудня в Одесі відбулася зустріч голови Державної прикордонної служби України Миколи Литвина та генерального директора Прикордонної служби Республіки Молдова Романа Ревенко.

Під час зустрічі керівники прикордонних відомств України та Молдови обговорили обстановку на українсько-молдовському державному кордоні та перспективи розвитку співробітництва між прикордонними відомствами. Керівники відомств констатували, що завдяки спільним зусиллям було забезпечено стабільність та контроль на кордоні, а також вдалося ефективно протидіяти незаконній міграції. Позитивним назвали й стан функціонування пунктів пропуску та організацію руху громадян і транспортних засобів.

З метою підвищення рівня прикордонної безпеки та розвитку нових форм співробітництва Микола Литвин та Роман Ревенко домовилися про спільне патрулювання на українсько-молдовському кордоні. При цьому для персоналу протягом наступного року буде проведено курс навчання зі спільного патрулювання.

Також сторони високо оцінили діяльність Місії Європейської комісії з надання допомоги в питаннях охорони кордону Україні та Республіці Молдова (EUBAM) та акцентували увагу на тому, що її діяльність сприяє об’єднанню зусиль прикордонних відомств України та Молдови.

Після завершення зустрічі голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин та генеральний директор прикордонної служби Республіки Молдова Роман Ревенко підписали угоду про спільне патрулювання на українсько-молдовському кордоні. Крім цього, було підписано протокол між прикордонними та митними відомствами України та Молдови про проведення експерименту зі здійснення спільного контролю в пункті пропуску «Росошани–Бричень» на території України та план розвитку співробітництва між Держприкордонслужбою України і Прикордонною службою Молдови у 2012 році.

 

версія для друку