українська російська англійська
Уряд планує вийти у 2012 році на докризовий рівень розвитку економіки
21.12.2011 | 11:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд планує вийти у 2012 році на докризовий рівень розвитку – у  2011 вдалося стабілізувати вітчизняну економіку. На цьому наголосив Прем’єр-міністр Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України.

 Підбиваючи підсумки роботи Уряду поточного року, Микола Азаров відзначив, що 2011 рік був «складним, але переломним», позначений реальними позитивними результатами антикризової політики, в той час як  у 2010 році на порядку денному стояло фізичне виживання національної економіки. Минулого року Уряд в режимі жорсткої економії розпочав накопичення фінансових ресурсів для початку виходу з кризи.

«А у 2011 році відбувався другий етап подолання кризових явищ в Україні», - зазначив Прем’єр-міністр, підкресливши, що вдалося досягти скорочення дефіциту державного бюджету за рахунок стабілізації економіки. За його словами, якщо у 2009 році дефіцит сектору державного управління сягнув чи не найбільшої в Європі позначки  – 18%, то у 2010 році Уряду вдалося скоротити його до менше  5%, а поточного року дефіцит держбюджету складе не більше 3,5%.

Крім того, Микола Азаров наголосив, що другим позитивом діяльності Уряду у 2011 році є стримування інфляції, яка до кінця 2011 року вперше за багато років не перевищить 5%, тоді як у 2008 році інфляція становила 25%, у 2010 - 9,1%. До того ж, Глава Уряду підкреслив, що уже два роки поспіль національна валюта є стабільною.

«Завдяки цьому 2012 року ми розраховуємо вийти на докризовий рівень розвитку. Але нам не потрібні показники заради показників. Весь час роботи нашого Уряду ми були сконцентровані на відновленні і зміцненні національної економіки. Чому? Тому що це єдиний спосіб дати громадянам України стабільний заробіток і соціальні гарантії», - наголосив Микола Азаров.

 

версія для друку