українська російська англійська
Микола Азаров: В переговорах по газу зроблено черговий крок до наближення позицій
21.12.2011 | 10:45
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

В переговорах з керівництвом Російської Федерації щодо перегляду контракту на постачання газу, черговий раунд яких відбувся вчора в Москві, «зроблено черговий крок до зближення позицій». Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 21 грудня.

«Ми шукаємо позитивне рішення, - зазначив Микола Азаров. - Хочемо знайти надійні юридичні формулювання, які будуть довготерміновим фундаментом для розвитку нашої економіки. Зрозуміло, що такі рішення будуть компромісними». При цьому він підкреслив, що складність і напруженість переговорів визначена тим, що  умови контракту є дуже невигідними для України, і навпаки – дуже вигідними для Росії.

За словами Глави Уряду України, цілий ряд питань знаходиться в стадії обговорення і погодження, в тому числі «питання обсягів прокачування газу, цін, створення газотранспортного консорціуму».

В Москві залишилась група експертів високого рівня на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойком і Міністром юстиції Олександром Лавриновичем. Вони повинні остаточно узгодити всі питання і допрацювати формулювання нової угоди.

«Від цієї роботи, від рішень, які буде вироблено, залежить економічний розвиток України в цілому і параметри бюджету на наступний рік зокрема», - підкреслив Микола Азаров

Прем’єр-міністр запропонував: якщо компромісу буде досягнуто буквально найближчим часом, зібрати засідання Уряду і розглянути необхідні рішення в комплексі, включаючи проект бюджету на 2012 рік.

Члени Уряду підтримали таке рішення.

 

версія для друку