українська російська англійська
Микола Азаров: Наступного року буде відчутно збільшено зарплати бюджетників та пенсії
21.12.2011 | 11:11
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Проект бюджету на 2012 рік передбачає збільшення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати на 14 відсотків. Пенсії в середньому буде збільшено на 11 процентів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання  Кабінету Міністрів України 21 грудня.

«Незважаючи на нестабільний стан світової економіки, Уряд вживає заходів для зростання добробуту громадян, - наголосив Микола Азаров. - В цих непростих умовах в бюджеті наступного року ми зобов’язані знайти резерви для збільшення соціальних гарантій».

Глава Уряду повідомив, що «на чверть протягом 2012 року зросте посадовий оклад працівника І-го тарифного розряду єдиної тарифної сітки». При цьому він наголосив, що відчутно зросте заробітна плата всіх бюджетників.

(Довідково: середньомісячна заробітна плата завідувача дитячого садка у 2012 році проти 2011 року зросте на 847 гривень, або на 35,3 відсотка;  шкільного вчителя (вищої категорії) – на 614 гривень, або на 25,4 відсотка; лікаря-хірурга вищої категорії у стаціонарі – на 861 гривню, або на 31,2 відсотка; дільничного лікаря-терапевта вищої категорії – на 704 гривні, або на 29,3 відсотка.)

«Вже з 1 січня 2012 року більш як 1 мільйон 200 тисяч медичних та фармацевтичних працівників державних і комунальних закладів отримуватимуть допомогу на оздоровлення у розмірі одного посадового окладу, - наголосив Микола Азаров. - На це в бюджеті передбачено 1,6 млрд. гривень».

Крім того, передбачені заохочення за обсяг та якість виконаної роботи для медичних працівників, що надають первинну медичну допомогу в регіонах, де реалізуються пілотні проекти з реформування системи охорони здоров’я ( Вінницька, Дніпропетровська, Донецька області та місто Київ).

Микола Азаров підкреслив, що наступного бюджетного року також на 20 відсотків збільшуються розміри пенсій та підвищень до пенсій інвалідам війни.

 

версія для друку