українська російська англійська
Андрій Клюєв: Угода про спрощення візового режиму України з ЄС може бути підписана ще до кінця зими
22.12.2011 | 16:51
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Доповнення до угоди про спрощення візового режиму між Україною та Європейським союзом можуть бути підписані ще до кінця цієї зими.

Про це в інтерв‘ю порталу «Delо.ua» заявив Перший віце-прем‘єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

«Ми працюємо з ЄС над подальшим спрощенням візового режиму для українських громадян. На саміті Україна-ЄС було домовлено про основні параметри доповнень до Угоди про спрощення оформлення віз, укладеної у 2007 році. Після проведення технічних процедур цей документ  буде готовий до підписання», - заявив Андрій Клюєв.

Зокрема, за його словами, за результатами переговорів домовлено про подальше розширення категорій громадян України, які матимуть право на спрощене оформлення безкоштовних, багаторазових віз. Також планується удосконалити порядок оформлення віз для представників засобів масової інформації,  визначити чіткі терміни дії багаторазових віз (1 рік та 5 років) та врегулювати діяльність візових посередників, сказав Перший віце-прем‘єр-міністр.

Таким чином, сказав Андрій Клюєв, після підписання зазначених доповнень до Угоди, серед іншого, значно збільшиться кількість громадян України, які отримуватимуть шенгенські візи за спрощеною процедурою, а багаторазові візи для українських громадян видаватимуться, не як раніше, а чітко на 1 рік та 5 років.

Перший заступник керівника українського Уряду також заявив, що Україна продовжить наполегливо працювати над виконанням Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС, який було ухвалено у листопаді минулого року та відповідного Національного плану, затвердженого Президентом України у квітні поточного року. «Наша робота позитивно оцінюється з боку ЄС – відповідний сигнал ми отримали від керівництва Євросоюзу під час саміту Україна – ЄС 19 грудня,що і було відображено у Спільній заяві за його підсумками», - сказав Андрій Клюєв.

Він відзначив значний прогрес у виконанні Плану дій. Андрій Клюєв повідомив, що Україна за цей час приєдналася до чотирьох міжнародних конвенцій, підготувала та ухвалила 11 законів, затвердила 6 стратегічних та концептуальних документів у відповідних галузях, відповідні державні програми та плани заходів з їх реалізації. Окрім того, зазначив Перший віце-прем‘єр-міністр, утворено Державну міграційну службу та Державну службу з питань захисту персональних даних, налагоджено роботу цих структур.

За оцінками Андрія Клюєва, виконано левову частку законотворчої роботи, необхідної для скасування ЄС візового режиму для українських громадян.

По суті, залишається ухвалити  закон, яким запроваджуватимуться біометричні документи для виїзду за кордон та закон про окремий антикорупційний орган. Також затвердити Стратегію боротьби з дискримінацією в Україні та  ухвалити відповідний закон, повідомив він.  Окрім того, за словами Андрія Клюєва, планується підписати вже парафовану угоду про співробітництво з Євроюстом та завершити переговори про оперативне співробітництво з Європолом.

Він висловив переконання, що на початку наступного року Україна перейде до наступного і останнього етапу виконання Плану дій.

 

 

версія для друку