українська російська англійська
Равіль Сафіуллін: Спорт спроможний стати об'єднавчою, справді національною ідеєю нашої держави
26.12.2011 | 14:42
Прес-служба Державної служби молоді та спорту

Спорт спроможний стати істинною національною ідеєю нашої держави, об'єднавчою основою для  людей в усіх регіонах України. На цьому наголосив Голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін під час вшанування найкращих спортсменів та тренерів України всіх поколінь – свята "Естафета спортивних поколінь", організованого Державною службою молоді та спорту України. 

Звертаючись до зірок українського спорту різних років, Голова Держслужби зазначив: "Всі ми - люди різних поколінь. Представляємо різні регіони, маємо  різні політичні погляди, і навітьможливо, не всі сьогодні живемо в Україні. Але є те, що об’єднує нас, як об’єднує людей в кожному куточку Батьківщини – від Закарпаття до Луганська, викликаючи у мільйонів українців сльози радості на очах, коли над п’єдесталом піднімається синьо-жовтий прапор і звучить гімн нашої Держави".

"Це почуття - любов і гордість за український спорт, що спроможне об'єднати великий і талановитий український народ, стати справжньою національною ідеєю", - наголосив Равіль Сафіуллін.

Голова Держслужби акцентував на важливості спорту як основоположної засади здоров'я і довголіття народу,  як іміджевої  складової держави.   

Попри економічно нестабільні десятиліття Україна серед понад 250 держав залишається в числі лідерів світового спорту. За 58-річний період виступів у Олімпійських іграх українські спортсмени завоювали  603 медалі: 231 золоту,  167 срібних та 205 бронзових. 101 олімпійську нагороду здобули наші співвітчизники за часи незалежності.

На сьогодні 166 українських спортсменів вибороли право участі в Олімпійських іграх-2012 року в Лондоні, вони виступатимуть в 17 видах спорту.

В останні роки Україна не тільки підтверджує свої досягнення в спорті, а й стає ареною для проведення спортивних змагань високого міжнародного класу. Так, в 2011 році Україна приймала Чемпіонат світу з перегонів на моторних човнах у класі Формула-1, Чемпіонат світу з дзюдо серед юнаків та дівчат, Чемпіонат світу з хокею з шайбою у першому дивізіоні, Чемпіонат світу з хокею серед юніорів та молодіжний Чемпіонат світу з хокею з шайбою-2011 у другому дивізіоні, ХІІІ Чемпіонат Європи з водних видів спорту категорії "Мастерс" та ін.

У 2012 році, оголошеному Роком спорту та здорового способу життя, Україна прийматиме фінал Чемпіонату з футболу Євро-2012, Чемпіонат світу-2012 з фехтування в Києві, далі -  юнацький Чемпіонат світу 2013 року з легкої атлетики в Донецьку. Нещодавно Україну визначено країною-господарем чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року,  ще одним великим проектом наразі є підготовка до подання заявки на проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року в Карпатах.

Равіль Сафіуллін також зазначив, що в повному обсязі фінансується підготовка спортсменів до Олімпійських та Паралімпійських ігор-2012 року в Лондоні, перших зимових юнацьких Олімпійських ігор в Австрії та нагадав у цьому контексті, що завдяки Главі Держави, керівнику Уряду, народним депутатам було виділено додаткові необхідні кошти - 75 млн грн. – на підготовку олімпійців.

Він також додав, що влада розуміє необхідність підтримки спорту в країні і про це свідчить збільшення фінансування спорту в Держбюджеті 2012 року.

У передноворічній зустрічі "Естафета спортивних поколінь" взяли участь еліта українського спорту: чемпіони та рекордсмени світу та Європи, переможці Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських ігор всіх часів, І Юнацьких Олімпійських ігор, Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, кандидати на участь у ХХХ літніх Олімпійських іграх, їх наставники. Зокрема, Лариса Латиніна, Володимир Голубничий, Зінаїда Турчина, Валерій Борзов, Людмила Турищева, Ігор Коробчинський, Ольга Бризгіна, Богдан Макуц, Стелла Захарова, Ганна Литвиненко, Ельбрус Тедеєв, Альбіна та Ірина Дерюгіни, Володимир Волков, Лілія Подкопаєва, Василь Ломаченко, Артур Айвазян, Вадим Гутцайт, Ірина Зверинська, Анна Безсонова, Ольга Коробка та багато-багато інших. 

Головна мета зустрічі: віддати данину поваги спортсменам і тренерам, які захищали спортивну честь України, примножували її славу в різні епохи; підтримати спадкоємність спортивних поколінь напередодні прийдешнього Року спорту в Україні – 2012-го.

 

версія для друку