українська російська англійська
МОЗ: Заробітна плата лікаря буде враховувати обсяг та якість виконаної роботи
26.12.2011 | 15:09
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

«Теоретична підготовка пілотних регіонів України з реформування цього року вже завершується, а з 2012 року починається практичне впровадження реформ, -  зазначив заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов під час інтернет-конференції в інформаційному агентстві «УНН». - У цій справі важливо пам’ятати, що медицина – консервативна галузь і революційним шляхом  щось робити в ній неможливо». Тому, перше, чого торкаються зміни - первинна ланка, тобто та, яка перебуває безпосередньо поряд з місцем проживання людини, або поруч із тим лікарем, у якого вона хоче обслуговуватись.

Заступник Міністра наголосив, що Міністерством вже прописано порядок вибору лікаря первинної ланки. «Це виглядає наступним чином: все населення за місцем проживання поділяється і автоматично закріплюється за певним лікарем. Для тих, хто хоче обслуговуватись в іншого лікаря не за місцем проживання слід підійти до нього та оформити реєстраційні документи» - пояснив він.

«Найскладнішим моментом в плані теоретичних напрацювань виявилася розробка  механізму стимулювання та нарахування зарплати лікарям первинної ланки. -  зазначив Олександр Толстанов. – Сьогодні ми вже визначилися і вирішено, що кінцева сума заробітної плати буде враховувати обсяг виконаної роботи та її якість. Таким чином, окрім гарантованої зарплати, лікар отримає надбавку за якість, виходячи з віково-статевої структури населення».

 

 

версія для друку