українська російська англійська
У 2011 р. школи Дніпропетровщини отримали 50 навчальних комп'ютерних комплексів
27.12.2011 | 12:34
Дніпропетровська ОДА

Для оновлення технічної бази кабінетів інформатики школи Дніпропетровської області отримали 50 навчальних комп'ютерних комплексів з відповідним ліцензійним програмним забезпеченням. Комплекси придбано в рамках Державної освітньої програми «Сто відсотків» та регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» у 2011 році

Зокрема, середні загальноосвітні школи Дніпропетровщини отримали 26 комп'ютерних класів (26 комплектів меблів, 182 учнівські комп'ютери та 26 вчительських). Також 24 мобільних навчальних комп'ютерних класи отримали спеціальні школи й школи-інтернати для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, регіону (24 комплекти меблів, 456 ноутбуків для дітей та 24 – для педагогів).

«На Дніпропетровщині всі школи повністю забезпечені комп’ютерною технікою. Для освоєння нових інформаційних технологій, навчальних програм та сучасних методик проводиться оновлення кабінетів інформатики шкіл області», - сказав голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул.

Один навчальний комп’ютерний комплекс складається з вчительського стаціонарного комп'ютера та семи учнівських. Техніка надається з відповідним програмним забезпеченням. У комплект меблів для шкільного комп'ютерного класу входять 7 столів та стільців для учнів, а також – 1 стіл і стілець для педагога.

До мобільного комп’ютерного  комплексу  входять  19  ноутбуків  для  дітей, 1 ноутбук для педагога та 20 комплектів меблів.

Міста та райони регіону, школи яких отримали комп'ютерні класи: Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Марганець, Вільногірськ, Жовті Води, Синельникове, Нікополь, Павлоград, Тернівка, Першотравенськ, Магдалинівський, Новомосковський, П'ятихатський, Васильківський, Верхньодніпровський, Томаківський, Дніпропетровський, Нікопольський, Покровський, Криворізький, Софіївський.

Загалом за 2 роки, 2010-2011, на Дніпропетровщині для оновлення технічної бази шкіл було придбано 82 навчальні комп’ютерні комплекси.

Довідка. Державна цільова програма «Сто відсотків» передбачає впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України інформаційно-комунікаційних технологій з 2011 до 2015 року.

Ця програма сприятиме:

стовідсотковому доступу учнів і вчителів шкіл до глобальних, локальних і мережних освітніх інформаційних ресурсів;

створенню та використанню у  школах сучасних електронних навчальних матеріалів і організації ефективного доступу до них через Інтернет;

створенню умов для отримання повноцінної освіти, соціальної адаптації та реабілітації дітей з обмеженими можливостями та

дітей, які перебувають на довготривалому лікуванні;

формуванню дистанційної системи виявлення обдарованих учнів,

налагодженню їх ефективного  електронного зв'язку з провідними фахівцями та вченими;

створенню мережі електронних бібліотек і ресурсних центрів, що забезпечать інформаційну та науково-методичну підтримку навчального процесу;

розвитку інформаційної взаємодії та інтеграції шкіл у світовий інформаційний освітній простір.

версія для друку