українська російська англійська
Питання належного харчування у дитячих садочках - під особистим контролем Олександра Попова
27.12.2011 | 12:11
Київська МДА

Київська міська влада перевіряє якість харчування у дитячих садочках. У головному управлінні освіти та науки уже 2 місяці працює комісія, яка інспектує організацію харчування дітей у навчальних закладах столиці. До її складу увійшли спеціалісти профільного управління, районних управлінь освіти, Київської міської санітарно-епідеміологічної станції та представники депутатського корпусу Київради. Перевірка триватиме до березня 2012 року.

«Я маю намір особисто долучитися до цієї перевірки. Складно робити висновки про те, наскільки якісно харчуються наші діти, спираючись лише на звіти на папері. Більше того, до мене вже не раз зверталися батьки дошкільнят із наріканнями на дитячі обіди», – сказав Олександр Попов.

Загалом у дошкільних навчальних закладах харчуються більше 93 тисяч дошкільнят. Відповідно до чинного законодавства організацію їхнього харчування здійснюють районні у місті Києві державні адміністрації як головні розпорядники бюджетних коштів. Фінансується харчування дітей головним фінансовим управлінням відповідно до заявок, які надають районні адміністрації.

Через затримки у фінансуванні щороку у грудні виникає певний борг в оплаті дитячого харчування з бюджету міста. Однак цьогоріч його буде погашено в повному обсязі, ще до першого січня. Врегулювання питання взяв під особистий контроль голова КМДА Олександр Попов. За його словами, нині міськадміністрація веде відповідні переговори з держказначейством. Для вирішення проблеми потрібно 7-8 млн. грн.

«Сьогодні дійсно є певний борг за постачання продуктів харчування і медикаментів для бюджетних установ, зокрема, дитсадків. І, на жаль, таку ситуацію, коли продукція постачається наперед і лише згодом фінансується,  ми спостерігаємо у Києві щороку. Але до 1-го січня усі ці борги будуть погашені. У нас є повне порозуміння з держказначейством, і ніяких збоїв бути не може», – заявив Олександр Попов.

Вартість харчування дітей раннього віку в дитсадках столиці в середньому становить 12,50 грн., дошкільнят – 18,59 грн. Згідно з законом половину цієї суми сплачують батьки. Це 6,25 та 9,30 грн. відповідно. Удвічі менше сплачують батьки котрі виховують трьох і більше дітей.

Вихованці дитсадків, які мають статус постраждалих у наслідок аварії на Чорнобильській АЕС харчуються безкоштовно, а це 2891 дитина. Також за рахунок бюджету в дитячих садках міста безкоштовно харчуються:

– 114 дітей із малозабезпечених сімей;

– 7862 дітей, які потребують корекції фізичного та психічного розвитку, тривалого лікування та реабілітації;

– 103 дитини з особливими потребами;

– 123 дитини-сироти.

 

версія для друку