українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкрито "садочок-школу" на базі Горьківської школи № 3
28.12.2011 | 13:44
Дніпропетровська ОДА

Заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Марія Пустова в рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» відкрила в Дніпропетровському районі навчально-виховний комплекс «садочок-школа» на базі Горьківської СЗШ № 3.

До сьогодні у с. Горького не було дошкільного навчального закладу. У селищі мешкає 160 дітей віком до 6 років, з них потребують навчання 50 дошкільнят. У Горьківській школі, яка розрахована на 392 місця, навчається 98 учнів. З відкриттям дошкільних груп на базі школи, 50 дітей отримали можливість ходити до садочку-школи у своєму селі. Таким чином питання забезпечення дітей дошкільною освітою в селі повністю вирішено.

У ході реконструкції в навчально-виховному комплексі створено необхідні умови для навчання та відпочинку маленьких учнів. Зокрема, замінено систему водопостачання, каналізації та опалення, завершені електромонтажні роботи, встановлені сучасні металопластикові вікна, створено ігрові та спальні кімнати, медичний пункт, ізолятор, кімнату для роздачі їжі. У дворі «садочку-школи» встановили дитячий майданчик із гірками, гойдалками, пісочницею, альтанками. 

Для створення навчально-виховного комплексу виділено 500 тис. грн. з обласного бюджету  та 698 тис. грн. – з місцевого бюджету.

«За ініціативи губернатора Олександра Вілкула на Дніпропетровщині реалізується програма відродження та розвитку мережі дошкільних навчальних закладів. Один із напрямів цієї програми – це відкриття навчально-виховних комплексів за типом «дитсадок-школа». Це дає змогу створити групи для дітей у селах, де немає дитсадків. Таким чином, ми раціонально використовуємо приміщення шкіл у селах, де навчається менше учнів, ніж передбачено проектом школи. З іншого боку створюються додаткові робочі місця для жителів села», –  сказала Марія Пустова. Також вона зазначила, що наступного року губернатор області поставив завдання керівникам міст та районів області повністю вирішити питання забезпечення дітей місцями у дитячих садочках.

На початок 2011 року черга в дитсадки регіону складала 5,7 тисяч дітей. За підсумками 2011 року, у рамках губернаторської програми «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», в області  буде створено майже 3,5 тисячі нових місць – 60% від потреби.

 

версія для друку