українська російська англійська
Мінекономрозвитку розробило ряд нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення захисту прав споживачів
29.12.2011 | 10:47
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило ряд нормативно-правових актів, спрямованих на реалізацію Закону України «Про державний ринковий нагляд нехарчової продукції» та для забезпечення захисту прав споживачів щодо якості та безпечності продукції. Про це повідомив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Вадим Копилов сьогодні на брифінгу.

 «У понеділок на засіданні Уряду було ухвалено 11 постанов та підтримано два законопроекти у сфері ринкового регулювання із захисту прав споживачів. Цей пакет нормативно-правових документів має підвищити відповідальність за продаж товарів, які представляють загрозу життю споживачам», - наголосив Вадим Копилов.

Перший заступник Міністра повідомив, що за результатами перевірок якості товарів 85% відібраних екземплярів дитячого взуття та одягу не відповідали усім вимогам якості, а деякі з них навіть були шкідливі для життя; 74% дитячих іграшок також не відповідали технічним регламентам, які діють в Україні.

Він зазначив, що Міністерство, зокрема, розробило зміни до законодавства, якими пропонується визначити механізм поводження з продукцією, яка відповідно до вимог Закону України “Про захист прав споживачів” знята з реалізації, та посилити відповідальність за введення в обіг фальсифікованої продукції.

Вадим Копилов зауважив, що Міністерство також зініціювало внесення змін до деяких законів України щодо утворення національного органу стандартизації і процедур розроблення та прийняття стандартів. «Це має вплинути на створення самої структури цих органів і на якісне та швидке ухвалення рішень у сфері технічного регулювання. Ми приєднуємося до тих правил у сфері сертифікації і стандартизації, які сьогодні існують у країнах Європейського Союзу та адаптуємо свою законодавчу базу до тої, яка існує у ЄС», - наголосив він.

За словами Першого заступника Міністра, Уряд затвердив Порядок функціонування національної інформаційної системи державного ринкового нагляду та правила внесення відомостей і надання повідомлень до неї, який забезпечує впровадження механізму автоматизованого електронного обміну інформацією між органами державного ринкового нагляду та їх територіальними органами, митними органами про продукцію, митне оформлення якої призупинене, про продукцію яка не відповідає встановленим вимогам або становить серйозний ризик для людей, з метою вчасного вжиття заходів для попередження потрапляння небезпечної продукції на споживчий ринок України.

Вадим Копилов зауважив, що Порядком розроблення та перегляду секторальних планів державного ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання встановлюється, що державний ринковий нагляд та контроль продукції в Україні здійснюється у формі планових перевірок стосовно тих видів нехарчової продукції, які становлять високий ступінь ризику та/або під час надання яких на ринку було виявлено значну кількість порушень вимог Законів України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" і "Про загальну безпечність нехарчової продукції" та технічних регламентів.

Ухвалена Методика вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, за його словами, визначає чіткі та зрозумілі критерії оцінки ризику продукції, що перевіряється, а також умови та обставини, за яких органи ринкового нагляду обирають відповідні обмежувальні (корегувальні) заходи, що необхідно вжити.

Вадим Копилов повідомив, що затверджено Порядок здійснення органами державного ринкового нагляду моніторингу причин і кількості звернень споживачів (користувачів) про захист їх права на безпечність нехарчової продукції, причин і кількості нещасних випадків та випадків заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання нехарчової продукції (користування нею). Прийняття цього рішення дозволяє систематизувати здійснення моніторингу причин і кількості нещасних випадків та випадків заподіяння шкоди здоров’ю людей внаслідок споживання ними нехарчової продукції; організувати взаємодію органів виконавчої влади з питань здійснення такого моніторингу.

Перший заступник керівника Міністерства зазначив, що на засіданні також утворено Координаційну раду з питань якості і безпеки життя людини, як тимчасовий консультативно-дорадчий орган при Кабінетові Міністрів України. До складу Ради увійшли представники міністерств та відомств, що належать до системи ринкового нагляду, а також представники громадських організацій, що працюють у сфері захисту прав споживачів, та представники бізнесу.

версія для друку