українська російська англійська
Андрій Клюєв: Президент України доручив терміново позбавити підприємців від зайвих проблем - вдосконалити закон "Про захист персональних даних"
29.12.2011 | 18:28
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Застосування закону "Про захист персональних даних" спричинило чимало скарг підприємців, тому Уряд отримав доручення Президента розібратися в проблемі та терміново виправити ситуацію, заявив в четвер у коментарі журналістам Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

За його словами, проблема була штучно створена попередньою правлячою коаліцією. «Закон був написаний нібито у відповідності до європейських норм, однак у дійсності добрий намір було повністю спотворено, і захист персональної інформації став ще одним бюрократичним тягарем для бізнесу», - заявив Андрій Клюєв. За його словами, реєстрація таких даних виявилася адміністративно дуже складною процедурою, яка потребує від підприємця витратити чимало часу як на підготовку таких документів, так і на багатогодинне стояння в чергах.

Перший віце-прем‘єр-міністр повідомив, що для розв’язання цієї проблеми Уряд запропонував наступний план.

По-перше, прийнято рішення не застосовувати штрафних санкцій за неподання інформації про бази персональних даних та проголосувати у перші дні року законопроект про перенесення з 1 січня на 1 липня дати, з якої можуть застосовуватися такі санкції, сказав Андрій Клюєв.

По-друге, за його словами, Кабінет Міністрів доручає Міністерству юстиції та Державній службі з питань регуляторної політики протягом місяця переглянути закон “Про захист персональних даних” з точки зору його відповідності реформам Президента України та європейській практиці.

«Ми впевнені, що в короткі терміни виправимо ситуацію, і виконання цього закону не буде обтяжливим для українських підприємців», - заявив Андрій Клюєв.

 

 

версія для друку