українська російська англійська
Микола Азаров: Україна розраховує на порозуміння у переговорному процесі з Росією щодо ціни на газ
29.12.2011 | 18:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров сподівається, що у переговорному процесі щодо перегляду газового контракту з Росією, як стратегічним партнером, буде знайдено порозуміння – в іншому разі Україна готова звернутися до Міжнародного арбітражу. На цьому керівник Уряду наголосив, відповідаючи на запитання користувачів соціальної мережі Фейсбук.

«Україна готова до розгляду нашого спору в Міжнародному арбітражі. Але ми розраховуємо на те, що така можливість для нас залишається єдиною тільки якщо не буде порозуміння з нашим стратегічним партнером», - підкреслив Микола Азаров, додавши: «Але до цього ми хочемо домовитися, якщо ми дійсно є стратегічними партнерами».

Разом з тим, коментуючи питання чи не спровокує закладена у бюджеті на наступний рік ціна на газ у 416 дол. ріст інфляції (у 2011 році інфляція найнижча за останніх 8 років), Прем'єр-міністр наголосив: «Ціна на газ 416 доларів вже діяла у 2011 році, й інфляція залежить насамперед від того, чи будуть прийняті рішення щодо підвищення тарифів, пов'язаних з такою високою ціною на газ».

За словами Миколи Азарова, Уряд робить все для мінімізації негативних впливів на інфляцію. «Безумовно, вплив високої ціни на газ і пов'язані з цим промислові витрати, і зростання цін мають місце. Для нас це є проблемою і в 2011 році, і в 2012 році, але ми робимо все від нас залежне, щоб мінімізувати цей негативний вплив на інфляцію. Поки у нас це виходить. Будемо сподіватися, що вийде і в наступному році», - запевнив Прем'єр-міністр.

 

версія для друку